Суспiльство

Тулуб розказав, як всім буде добре

Україна достатньо динамічно займає все більший сегмент ринку енергоносіїв. Про це в Донецьку заявив міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб, повідомляє кореспондент ForUm’у.

За останні роки, за словами міністра, частка кам'яного вугілля на ринку зросла на 18%. І це не тимчасовий стрибок, за словами міністра, а тенденція. В цьому випадку Україна має серйозний шанс по-новому заявити про себе у світі.

«Зростає інтерес до кам'яного вугілля як до палива, альтернативного газу і нафти. Відповідно зростають не тільки об'єми видобутку, але й інвестиції в реконструкцію галузі, в її розвиток, у створення нових підприємств. Я зустрічався з цього приводу з представниками різних країн і можу впевнено заявити - саме інтерес до України як до країни з багатими запасами вугілля зростає у всьому світі. І наші запаси кам'яного вугілля дозволяють нам збільшувати його видобуток. Це не тільки розвиток галузі, залучення інвестицій і створення нових підприємств. Це принципова вітчизняна альтернатива газу і нафтопродуктам, які ми купуємо за кордоном. Ми позбавляємося енергетичної залежності», - заявив Сергій Тулуб в Донецьку.

За словами міністра, ця стратегія розвитку галузі отримала якнайсерйознішу підтримку прем'єр-міністра України Віктора Януковича. «Віктор Янукович поставив переді мною і перед міністром палива і енергетики Юрієм Бойком конкретне завдання - в найкоротші терміни замінити на електростанціях газ якісним українським вугіллям. І ми це завдання виконаємо», - пообіцяв представникам шахтобудівних підприємств міністр вугільної промисловості.