Президент України Віктор Ющенко вважає, що після вступу України до Світової організації торгівлі необхідно почати переговори про підписання угоди Україна-ЄС, в якій зафіксувати перспективу членства України в Європейському Союзі.
Про це Ющенко сказав у виступі на засіданні правління Асоціації газет і видавців, яке проходить у Києві.
Президент зазначив, що Україна є демократичною державою і чітко зафіксувала свій європейський вибір. «Ми європейська нація і іншої альтернативи у нас немає», - додав він.
Ющенко нагадав про досягнення України на шляху до європейської інтеграції, зокрема визнання її країною з ринковою економікою, скасування поправки Джексона-Вєніка, лібералізацію візового режиму. Зокрема, за його словами, зараз провадиться робота над угодою про реадмісію між Україною і ЄС. На переконання Президента, вона найближчим часом буде підписана.
Він також вважає, що цього року Україна завершить роботу і отримає позитивний звіт про вступ до Світової організації торгівлі.
Після цього, за словами Президента, Україна почне роботу із створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, повідомляє «УНІАН».
За словами Ющенка, необхідно почати переговори, що стосуються поглибленої угоди між Україною і ЄС з перспективою членства.
Відповідаючи на питання іноземних видавців, Ющенко наголосив, що сьогодні зовнішня політика України не зазнає змін. Він зазначив, що засади євроатлантичної інтеграції визначені українським законодавством. Зокрема, за його словами, закон про засади зовнішньої і внутрішньої політики говорить про те, що кінцевою метою України є членство в Євросоюзі і НАТО. Ющенко зауважив, що сьогодні ніхто в Україні не піднімає питання про ревізію цих положень закону.
Президент зазначив, що сьогодні відбувається полеміка навколо термінів вступу України в ці організації. Він навів приклад вступу до СОТ. Розказавши про хід дискусії в Україні щодо вступу до цієї організації, Ющенко зазначив, що сьогодні ця дискусія завершена і Україна завершує роботу із вступу до цієї організації.
