Прем'єр-міністр України Віктор Янукович у п'ятницю візьме участь у засіданні глав урядів країн СНД в Мінську, а також проведе низку двосторонніх зустрічей.
Зокрема, запланована зустріч глави українського уряду з президентом Білорусі Олександром Лукашенком і прем'єр-міністром країни Сергієм Сидорським, прем'єр-міністром Казахстану Даніалом Ахметовим, прем'єр-міністром Молдови Василе Тарльовим.
В суботу очікується поїздка Януковича в село Януки Вітебської області, після чого в другій половині дня він повернеться до Києва.
У поїздці прем'єр-міністра супроводжує міністр економіки України Володимир Макуха, заступник міністра закордонних справ Микола Маймескул, заступник міністра юстиції Валерія Лутковська, радники Анатолій Орел і Андрій Гончарук.
Питання підвищення ефективності взаємодії держав СНД в економічній сфері і створення зони вільної торгівлі буде розглянуто радою глав урядів країн Співдружності в Мінську, повідомив повноважний представник Білорусі в органах СНД В’ячеслав Кузнєцов, передає «Інтерфакс-Україна».
" Найважливішим на засіданні ради стане розгляд ходу реалізації плану заходів, направлених на підвищення ефективності економічної взаємодії в рамках Співдружності, розрахованої на 2003-2010 роки", - відзначив він.
За словами Кузнєцова, перш за все , це стосується проведення внутрідержавних процедур з 70 документів, які були підписані в рамках СНД і повинні регламентувати режим зони вільної торгівлі.
" Наразі в цілому по Співдружності ці внутрідержавні процедури виконані на 82,3%", - повідомив Кузнєцов.
При цьому він уточнив, що в Грузії процедури не завершені з 30 документів, Росії - 11, Азербайджані - 9, Вірменії - 7, Киргизії і Казахстані - за трьома угодами. "Білорусь виконала всі свої зобов'язання, і її немає в цьому "чорному списку", - сказав В.Кузнєцов.
Під час засідання СГП, проінформував він, будуть обговорені питання виконання графіка відміни тарифних вилучень з режиму зони вільної торгівлі, узгодженого минулого року урядами
Сьогодні робота з поетапної відміни цих вилучень іде непогано", - констатував білоруський представник в органах СНД.
Крім того, продовжив В.Кузнєцов, учасники засідання розглянуть питання співпраці щодо забезпечення раціонального використання державами паливно-енергетичних ресурсів, підвищення ефективності використання транспортних комплексів.
Кузнєцов також повідомив, що на засідання СГП буде винесений "проект положення про єдиний бюджет СНД і нові принципи фінансування органів Співдружності, які засновані на міжнародній практиці.
" Передбачається , що з наступного року використовуватимуться міжнародні критерії і принципи справедливого формування внесків відповідно до ВВП держави - учасниці СНД, чисельності її населення і рівня життя", - сказав Кузнєцов.
Він проінформував, що в проект порядок денний засідання СГП включено 29 питань.
" На сьогодні делегації практично всіх держав, у тому числі Грузії, підтвердили участь у роботі Ради глав урядів", - відзначив представник Білорусі.
