Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк в інтерв'ю парламентським журналістам пояснив своє бачення правової колізії, яка може виникнути у зв'язку з його відставкою та відставкою міністра оборони України. Про це передає кореспондент ForUm’у.
«Є правова колізія, закладена в тих змінах, які були не зважено внесені в Конституцію. Так от, згідно з цими змінами, саме Верховна Рада формує уряд за поданням прем'єр-міністра, за винятком двох міністрів - міністра закордонних справ і міністра оборони і це виключення торкається того, що Президент має право вносити кандидатури двох міністрів, а Верховна Рада ухвалює рішення. Але в Конституції, зміни в яку приймалися поспішно, не була виписана процедура звільнення з посад цих міністрів, а значить, виникає правова колізія: чи може Верховна Рада без подання Президента звільняти двох міністрів? На мою думку, не може, оскільки в праві існує таке поняття як «аналогія права», тобто порядок зняття не прописаний, але прописаний порядок призначення, застосовується… той самий порядок», - сказав Тарасюк.
Він вважає, що це питання «може вирішити тільки КСУ». В цьому контексті він висловив задоволення тим фактом, що низка народних депутатів звернулися в КСУ з проханням уточнити порядок звільнення міністрів, призначених в уряд за поданням Президента.
«Не дивлячись на те, що це питання не врегульоване в Конституції, воно врегульоване в Регламенті Верховної Ради», - сказав Тарасюк і додав: «Там чітко записано, що звільнення міністра закордонних справ і (міністра - ред.) оборони здійснюється за поданням Президента України».
