Грузія може компенсувати підвищення ціни поставок газу в республіку своїми активами, заявив голова "Газпромекспорту", член правління "Газпрому" Олександр Медведєв на прес-конференції у Москві.
Він не виключив, що компанія може припинити постачання газу в Грузію, якщо контракт на постачання не буде укладений.
Як повідомлялося, "Газпром" заявив про намір з 2007 року підвищити ціну на газ для Грузії до $230 за тис. кубометрів із $110 за тис. кубометрів у 2006 році.
Відповідаючи на питання, чи може Грузія повторити долю України, якій минулого року "Газпром" припинив постачати газ, О.Медведєв сказав, що компанія не може здійснювати поставки за відсутності контракту на них.
Він не уточнив список активів Грузії, які могли б зацікавити "Газпром" для компенсації підвищення ціни на газ.
Голова "Газпромекспорту" зауважив, що у "Газпрому" немає диференціації за ціною на газ для жодної з країн Закавказзя. Відповідаючи на питання, чому, наприклад, у Вірменію "Газпром" продає газ по $110 за тис. кубометрів, Медведєв сказав, що така ціна була встановлена минулого року і тоді діяли інші ціни.
Крім того, за його словами, у Вірменію "Газпром" продає газ через спільне підприємство - "Армросгазпром", а також планується входження "Газпрому" в енергетичні активи Вірменії, повідомляє «Інтерфакс».
Медведєв повідомив також, що "Газпром" поки що не досяг ніяких домовленостей про перегляд умов транзиту і постачання газу в Болгарію.
"Ведуться непрості переговори. Переговори ведуться в повній відповідності до світової газової практики і я сподіваюся, що найближчим часом ми вийдемо на рішення, яке буде враховувати реалії сьогоднішнього газового контракту і можливість транзиту газу по території Болгарії після 2010 року. Іноді процес приносить більше задоволення, ніж результат", - зазначив він.