Суспiльство

Кожен українець отримає по посвідченню?

Кабінет Міністрів України направив у Верховну Раду України проект Закону України “Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”.

Законопроект розміщено на офіційному сайті Верховної Ради.

Як зазначається в пояснювальній записці, проект закону передбачає визначити перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: посвідчення громадянина України, свідоцтво про приналежність до громадянства України, паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, повідомляє «УНІАН».

Пропонується визначити основним документом, що посвідчує особу і підтверджує громадянство України на території України, посвідчення громадянина України (на сьогодні – паспорт громадянина України), а документом для перетину державного кордону України і перебування за кордоном - паспорт громадянина України (на сьогодні - паспорт громадянина України для виїзду за кордон).

За пропозицією Міністерства внутрішніх справ і Міністерства закордонних справ проїзний документ дитини проектом не визначається як документ, що посвідчує особу і підтверджує громадянство України, оскільки документування громадян України, які не досягли 18-річного віку і самостійно виїжджають за кордон, проїзним документом дитини не відповідає загальноприйнятій міжнародній практиці. У зв'язку з цим український проїзний документ дитини деякими державами не визнається.