Суспiльство

Газ для населення скоро подешевшає?

Міністерство юстиції України зареєструвало постанову Національної комісії з регулювання електроенергетики (НКРЕ) про зниження тарифів на газ для населення

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, наказ був зареєстрований Мін’юстом 20 жовтня вересня п.р. (регістр. N1129/13003). Постанова набуває чинності з 1 листопада п.р., інформує «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 19 жовтня НКРЕ своєю постановою (№1345) знизила граничну оптову ціну на газ для населення, що не використовує газ для опалювання, на 18,2% - до 399 грн. за тисячу кубометрів. Водночас для комплексних (які використовують газ для приготування їжі, підігріву води, а також для опалювання) споживачів категорії населення оптова ціна на газ була залишена на колишньому рівні - 414 грн. за тисячу кубометрів.

Окрім того НКРЕ знизила роздрібні тарифи на газ для населення, зокрема роздрібний тариф для споживачів, що не використовують газ для опалювання, але мають лічильник, - до 31,5 коп. за кубометр, для споживачів, що не використовують газ для опалювання, але не мають лічильника, - до 34,5 коп. за кубометр.

Для комплексних споживачів, що мають лічильник, ціна була залишена на колишньому рівні - 40,7 коп. за кубометр, для тих, що не мають, - 44,4 коп.

Як повідомлялося, з 1 липня на 80% був підвищений граничний рівень оптової ціни на газ для підприємств, які постачають його населенню, - з 231 до 414 грн. за 1 тис. кубометрів. Ціна на природний газ, який використовується для потреб бюджетних організацій, зросла на 80% - з 360 грн. за 1 тис. кубометрів до 648 грн.; для підприємств теплокомуненерго, теплових електростанцій, електроцентралей і котельних на 79%.