
Поки аналітики і експерти розмірковували над темою: хто буде главою РНБО – Тимошенко чи Єхануров, щось або хтось нашептав Президенту інше прізвище – Гайдук. У багатьох це прізвище викликало здивування, у багатьох шок, у багатьох посмішку. Новопризначений явно ніколи не поділяв позицій того, хто підписав указ про його призначення.
Сам новий секретар Ради національної безпеки і оборони України Віталій Гайдук заявляє, що РНБО не стане майданчиком для політичних дискусій і в ньому працюватимуть виключно професійні люди.
«Орган (РНБО – ред.) не є політичним майданчиком, і для виконання тих функцій, які у нього є, там працюватимуть виключно професійні люди. Так, це можуть бути відомі, публічні люди, але Рада нацбезпеки і оборони не є майданчиком для політичних дискусій», - сказав він на брифінгу у вівторок в Києві, відповідаючи на питання, чи можливе призначення на посади в апараті РНБО відомих політичних фігур.
Гайдук відзначив, що в Україні достатньо можливостей для вияву своїх політичних амбіцій і РНБО не стане плацдармом для цього, а виконуватиме свої повноваження, згідно з Конституцією.
Він підкреслив, що усвідомлює всю відповідальність, покладену на нього указом Президента про призначення. «Хочу відразу зняти всі сенсації, всі думки і сказати, що ніяких завдань, окрім визначених у відповідних нормативних актах, законах України про діяльність РНБО і його апарату, я не отримав. Завдання полягає тільки в тому, щоб забезпечити можливість виконання Главою держави функцій глави РНБО, а також забезпечити в цілому можливість роботи РНБО як колективного органу», - сказав Гайдук.
Іншим указом Президента Володимир Горбулін звільнений з посади виконувача обов'язків секретаря РНБО.
Горбулін був призначений в.о. секретаря РНБО 24 травня. З 27 вересня 2005 року по 16 травня 2006 року секретарем РНБО був Анатолій Кінах. Звільнений з посади у зв'язку з обранням народним депутатом (2-й номер у списку блоку «Наша Україна»).
РНБО очолює Президент України.
12 вересня Глава держави Віктор Ющенко своїм указом затвердив персональний склад Ради національної безпеки і оборони України.
Згідно з указом, до складу РНБО ввійшли прем'єр-міністр Віктор Янукович, перший віце-прем'єр-міністр Микола Азаров, екс-глава Секретаріату Президента Олег Рибачук, міністр економіки Володимир Макуха, екс-глава Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога, міністр оборони Анатолій Гриценко, глава СБУ Ігор Дрижчаний, міністр юстиції Роман Зварич, глава МВС Юрій Луценко, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
Крім того, за згодою, в списку складу РНБО значаться голова Верховної Ради Олександр Мороз, Генеральний прокурор Олександр Медведько, глава Нацбанку Володимир Стельмах.