Росія і Україна в кінці жовтня продовжать консультації з розмежування Чорного і Азовського морів та Керченської протоки.
Як передає «УНІАН», про це повідомив речник МЗС України Андрій Дещиця сьогодні на брифінгу в Києві.
Дещиця нагадав, що 4-5 жовтня в Києві відбулися чергові засідання експертних груп Російської Федерації і України про розмежування Азовського і Чорного морів, Керченської протоки, а також установчі консультації з демаркації сухопутного державного кордону між Росією і Україною.
За його словами, в ході обговорення питань демаркації лінії державного кордону в Азовському морі сторони прийшли до принципової згоди щодо методики делімітації північного і південного відрізка лінії кордону в цій акваторії.
«У проблемних питаннях про розмежування Керченської протоки і Чорного моря підходи не змінилися. В кінці жовтня цього року консультації будуть продовжені», - сказав Дещиця.
Росія і Україна в грудні 2003 року підписали Договір про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Проте питання спільного використання Азовського моря і Керченської протоки досі не врегульовано. Україна наполягає на проведенні розподільної лінії на основі адміністративного кордону між колишнім Радянським Союзом і УРСР, відзначеної на картах і планах. Російська сторона вважає, що відповідно до законодавства колишнього СРСР, внутрішні води між республіками Союзу не розмежовувалися.