Суспiльство

Київрада подбає про хворих на склероз

Постійна комісія Київської міської ради з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення підтримала програму медичної допомоги хворим розсіяним склерозом і на найближчій сесії міськради запропонує внести її до бюджету 2007 року.

Як повідомляє прес-служба профільну комісію в суботу, в Києві проживає близько 1300 хворих на розсіяний склероз. Розповсюдження цієї недуги в столиці складає 56 випадків на 100 тис. населення (для порівняння - по Україні цей показник складає 45 випадків на 100 тис. населення.

"Регулярна допомога 300 пацієнтам, яким потрібна першочергова превентивна терапія, передбачає виділення з міського бюджету коштів у сумі близько 30 мільйонів гривень на рік", - мовиться з повідомленні, передає «Інтерфакс-Україна».

Розсіяний склероз вражає переважно молодих людей віком від 16 до 45 років. Причини його виникнення сучасній медицині невідомі.

Зовсім недавно вважалося, що хвороба не піддається лікуванню. Проте, мовиться в повідомленні прес-служби, препарат Бетаферон виробництва німецької фармацевтичної компанії Шерінг АГ дає можливість поліпшити стан хворих. "Один курс лікування Бетафероном розрахований на тривалий період - іноді на десятиріччя - коштує близько 83 тис. грн. А таких курсів кожному пацієнту необхідно щорічно, як мінімум, два", - мовиться в повідомленні. Випуск аналогічного препарату в Україні неможливий, оскільки німецька компанія має ексклюзивні права на випуск препарату до 2009 року.

В багатьох країнах світу, серед яких Німеччина, Франція, Росія, Албанія, існують державні програми підтримки хворих, за рахунок яких пацієнти забезпечуються препаратами превентивної терапії. Проте програма лікування розсіяного склерозу до цих пір не затверджена в Києві, і тому відповідна стаття фінансування не внесена до міського бюджету.

Розсіяний склероз - хронічне захворювання центральної нервової системи з непередбачуваним, часто прогресуючим явищем. При розсіяному склерозі вражаються головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що приводить до порушення відповідних функцій організму.