Суспiльство

Гриценко зі своїм словацьким колегою обговорили співпрацю

Вчора після завершення участі в третьому раунді Консультацій Україна-НАТО на рівні міністрів оборони в літаку, по дорозі з Португалії, відбулася робоча зустріч Міністра оборони України Анатолія Гриценко зі своїм словацьким колегою Франтішеком Кашицьким.

Як повідомили в прес-службі Кабміну, під час зустрічі Кашицький відзначив, що Словаччина хоче того, щоб розвиток України йшов шляхом процвітання і демократії.

«Ми повністю підтримуємо прагнення України до членства в НАТО і ЄС. Звичайно, все залежатиме від самої України, але Словаччина готова поділитися досвідом трансформації словацького суспільства при вступі країни до НАТО і Євросоюзу», - відзначив Кашицький.

Він також відзначив, що Словаччина вже делегувала свого фахівця в Спільну робочу групу з питань військової реформи, а для надання експертних рекомендацій готова надати представників уряду і громадських організацій.

«Словаччина має намір брати великою мірою участь в інтеграційних процесах України на шляху до НАТО», - відзначив міністр оборони Словацької Республіки.

У свою чергу, Гриценко відзначив, що двостороння військова співпраця України і Словаччини знаходиться на високому рівні і поглиблюватиметься.

Кажучи про перспективи розвитку двосторонньої співпраці, Гриценко відмітив, що Україні і Словаччині є чим обмінятися корисним, зокрема, в підготовці миротворців.

«Наші держави мають серйозні потенціали оборонно-промислового комплексу, ми маємо перспективи в спілкуванні і співпраці у військовій і військово-технічній сфері», - відзначив він, передає «УНІАН».

Зокрема, як додав Гриценко, у сфері військово-технічної співпраці Україна і Словаччина готові співпрацювати у таких напрямах, як авіаційна і бронетанкова галузь, новітні розробки систем зв'язку, високоточне озброєння і інженерна техніка.

«Не йдеться про придбання військової техніки або озброєння, а про кооперацію наших підприємств ВПК і продаж їх продукції на ринки третіх країн», - уточнив Гриценко.

Він також подякував Кашицькому за підтримку і об'єктивну оцінку реформ оборонного сектора і сектора безпеки України, а також за участь Словаччини в створенні Мережі партнерства обізнаності цивільного суспільства в Україні.

«Українська влада розуміє, що до процесу роз'яснення суті НАТО повинні притягуватися посадовці, фахівці, експерти, представники громадських організацій і молодь. Дві позитивні тенденції в цьому контексті вже спостерігаються в Україні: з'являються серйозні політичні партії, які відкрито заявляють підтримку курсу України до вступу до Альянсу і по-друге, в Україні вже діє мережа неурядових центрів, громадських організацій, які можуть дати більший ефект, ніж політики», - підкреслив Гриценко.