Суспiльство

Ющенко: Влада і бізнес повинні зберігати культурні надбання

Ющенко: Влада і бізнес повинні зберігати культурні надбання

Президент України Віктор Ющенко вважає, що влада і бізнес повинні продемонструвати партнерські відносини під час реалізації проекту «Мистецький арсенал».

Як повідомляє прес-служба Президента, про це йшлося під час проведеної Главою держави робочої наради з питання створення в Києві культурно-мистецького і музейного комплексу «Мистецький арсенал».

В бесіді взяли участь перший віце-прем'єр-міністр – Міністр фінансів Микола Азаров, глава Секретаріату Президента Віктор Балога, віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник, Міністр культури Ігор Ліховий, перший заступник глави Секретаріату Іван Васюник, перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, директор інституту «Укрндіпроектреставрація Анатолій» Антонюк, а також українські бізнесмени, відомі меценати – керівник групи «Приват» Ігор Коломойський, президент Науково-виробничої інвестиційної групи «Інтерпайп» Віктор Пінчук.

Президент вкотре відзначив, що йдеться про проект державного значення, який є надзвичайно важливим для України. На переконання Глави держави, влада і бізнес повинні продемонструвати в ході реалізації проекту партнерські відносини і спільну працю на благо країни, примноження і збереження її культурної спадщини, передає «УНІАН».

Учасники засідання обговорили питання підготовки до реалізації проекту, відзначивши зокрема, що незабаром уряд повинен затвердити його техніко-економічне обгрунтовування. Також йшлося про те, що проект повинен фінансуватися з декількох джерел – державного, місцевого бюджетів, коштів меценатів. Із цього приводу Азаров підкреслив, що влада готова створити для блогодійності сприятливі умови.

Присутні на зустрічі бізнесмени, у свою чергу, виразили готовність вкласти гроші в реалізацію проекту. Зокрема, Коломойський відзначив, що в даному випадку «сплав приватного інтересу і державного досвіду» був би на користь країні.

Пінчук висловився за доцільність організації «відкритого публічного міжнародного тендеру на проект». На його переконання, саме такий підхід приверне увагу міжнародного співтовариства до «Мистецькому арсеналу» – і, відповідно, до України. З цією ж метою, на його думку, значну увагу під час реалізації проекту слід приділити сучасним українським мистецтву і культурі. Ющенко позитивно оцінив ці ідеї, також виразивши переконання, що меценати повинні ввійти до складу реформованої Ради з питань створення «Мистецького арсеналу».