Столиця має намір побудувати мулоспалювальний завод, який за попередніми підрахунками, коштуватиме місту 120 млн. доларів.
Про це повідомив сьогодні в інтерв'ю журналістів голова постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу, голова правління акціонерного товариства «Київенергохолдинг» Юрій Бондар.
За його словами, проблема переробки мула в місті існує і обговорюється вже більше 2 років. Згідно з офіційними даними, за станом на 1 січня 2006 р. сумарна накопичена кількість мула на підприємствах Києва, а це понад 260 об'єктів господарської діяльності, склала 1 тис. 126 тонн. На сьогоднішній день запропоновано декілька технологій його переробки, зокрема це обробка і поховання з подальшим розміщенням на цій території парків і зон відпочинку, а другий – це спалювання, передає «УНІАН».
Як відзначив Бондар, Європа на сьогоднішній день будує мулоспалювальні заводи, які спалюють мул і проводять теплову і електричну енергію, а зі шлаку, що утворюється після спалювання, готують будівельні матеріали. І на його переконання, ця технологія є найперспективнішою.
Він повідомив, що наглядова рада “Київводоканалу” дала задачу правлінню до 15 грудня розробити заздалегідь техніко-економічне обгрунтування даного питання, визначитися з технологією. Далі, за інформацією Бондара, розроблятиметься повне ТЕО і проект підприємства, яке займатиметься утилізацією мула. Вартість підприємства залежатиме від того, яку технологію спалювання виберуть, оскільки їх існує декілька, і саме це визначатиме остаточний кошторис витрат.
“За попередніми оцінками, вартість заводу складатиме близько 120 млн. доларів, - повідомив Бондар, і допустив, “якщо такий завод буде побудований, то ми нащадкам не залишимо 300-600 га землі, яка буде зайнята мулистими відвалами”.
Місце ж розташування мулоспалювального заводу поки не розглядалося.
Згідно з обнародуваною на засіданні колегії КМДА інформацією, в Києві утилізацією мула займається Український дослідницький центр екології нафти і газу, де за кошти міського бюджету в 2003 р. введено в дію мобільну установку для знешкодження мулочисних споруд автомийок потужністю 1,5 тонни на добу (375 тонн на рік). Вартість тонни знешкоджуваного мула від 700 до 2 тис. 500 грн. залежно від концентрації вмісту нафтопродуктів. Центр використовує технологію гідродинамічних кавітаційних процесів з використанням біопрепарату “Десна”, який окисляє вуглеводні до екологічно безпечних речовин. За 8 місяців поточного року на установці перероблено 70 тонн мула.
Крім цього центру в Києві послуги з утилізації мула надають в Україні ще 3 підприємства в містах: Шостка, Харків і Кіровоград. Загальна потужність даних трьох підприємств складає близько 16,5 тис. тонн на рік.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом