
Влада Індонезії змушена закрити всі школи в західній частині країни через лісові пожежі і задимлення.
Пожежні бригади перейшли на цілодобовий режим роботи. Також задіяні студенти - вони роздають місцевим жителям маски для захисту від диму, передає агентство Ассошиейтед Прес.
Наразі задимлення зафіксовано на території понад 557 тисяч квадратних кілометрів. За словами жителів міста Понтіанак (Pontianak), розташованого на індонезійській частині острова Борнео, "в таких умовах жити практично неможливо". В цьому місті муніципальна влада закрила всі школи.
Велика частина пожеж в Індонезії виникає під час засухи. Місцеві жителі підпалюють ліс, щоб звільнити площі під нові орні землі. Сільгосппідприємства також часто використовують "дідівські методи", підпалюючи вікові ліси за допомогою пальмової олії, передає РІА «Новини».
Пожежі в Індонезії також негативно впливають на стан навколишнього середовища в сусідніх державах. Так, у Малайзії з 51 станції стеження за станом повітря, в останні дні тільки три реєстрували "чисте повітря". Метеорологи на 15 станціях, включаючи станції в Путраджайа (Putrajaya), адміністративній столиці Малайзії, і туристичному центрі Малаки, охарактеризували рівень забруднення як "небезпечний для здоров'я".
Метеорологічна служба Сінгапура на основі супутникових знімків відзначила в четвер близько 200 вогнищ спалаху на індонезійських островах Суматра і Калімантан.
Наймасштабніші пожежі в Південно-Східній Азії (ПСА) були зареєстровані в 1997-1998 роках. У результаті цих катастроф підприємства країн ПСА і туристична галузь втратили майже $9 мільярдів.
За словами представників індонезійського уряду, вони вживають всіх можливих заходів для того, щоб зупинити катастрофу.