Реалізувати давню ідею на принципово новому рівні вдалося дослідникам з університету Канагави: вони змішали дизельне пальне з водою.
Звичайне додавання води в дизпаливо означає смерть паливної системи авто. Але якщо вода перебуває в певному зв'язаному стані, може вийти цікава річ. Ця ідея в різних видах існує в автоіндустрії з самого початку XX століття. Дослідники пропонували застосовувати для зв’язування води різні види емульгаторів, стабілізаторів і суфрактантів, але серійного дизпалива з водою як не було так і нема: щоразу заважали якісь проблеми.
І ось за це завдання взялися японські дослідники. Вони розробили процес емульгування палива за допомогою гідрофільних наночасток, в якому головну роль грають сили ван дер Вальсу, повідомляє «Мембрана».
Для створення емульсій з різних видів нафтопродуктів виявився придатним один-єдиний вид часток. При цьому новий метод простіший за попередні способи: вода може використовуватися "індустріальна", а не максимально очищена, як раніше, до того ж отримана емульсія відрізняється високою стабільністю.
За рахунок випаровування в циліндрі двигуна води, що є складовою частиною нового суперемульгованого палива, солярка виявляється розпиленою на менші за розміром краплі, що покращує ефективність згоряння цього палива. Одночасно знижується температура згоряння, що знижує викиди оксидів азоту.
Випробування суперемульгованого дизпалива на 30-тонній вантажівці показали скорочення викиду шкідливих речовин і зниження витрати палива на 10-15%. При цьому випробовувалося два типи водно-дизельної суміші: із змістом води 30% і 35% відповідно.