20-кілометрова нафтова пляма, яка утворилася в результаті забруднення вод Дунаю на території Сербії, досягне українського порту Рені не раніше 9 жовтня. Такий прогноз одеських спеціалістів-гідрометеорологів і співробітників облуправління МНС України обнародувала сьогодні керівник прес-центру Одеського облуправління з питань надзвичайних ситуацій Лідія Янковська.
Водночас, зазначила Янковська „спеціалісти, що відстежують ситуацію на Дунаї, допускають, що протягом подальших чотирьох діб нафтова пляма може значно зменшитися або і зовсім зникнути. Адже на території сусідніх придунайських країн вживають заходів для нейтралізації забруднення річки” .
Торкнувшись комплексу запобіжних засобів, запланованих вітчизняними санітарними, природоохоронними і службами з питань техногенної безпеки, Янковська зазначила, що в Одесі була створена спеціальна робоча група на чолі із заступником голови облдержадміністрації Миколою Сердюком з координації дій і підготовки оперативних рішень з метою мінімізації наслідків негативного впливу забруднення Дунаю, повідомляє «УНІАН».
Видано розпорядження про залучення сил і засобів Південного оперативного командування ЗСУ, підрозділів МНС і Південного регіонального управління Прикордонної служби України, дислокованого на території Одеської області, санітарних і природоохоронних служб області для ліквідації наслідків забруднення Дунаю і надання допомоги населенню.
За словами Янковської, передбачено, зокрема „підготувати групу спеціалістів Гідрометеослужби, МНС і Прикордонної служби України, які зможуть з вертольота і прикордонного катера відстежувати ситуацію на Дунаї, пов'язану з проходженням забрудненої води. Спеціалісти облуправління з питань водного господарства готують оперативні розрахунки термінів проходження забруднених вод на території України, закриття шлюзів каналів, що сполучають Дунай з озерами Бессарабії, забезпечення населення чистою питною водою, заборони вилову риби в Дунаї” тощо.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом