Суспiльство

Україна постачатиме до Росії м'ясо за новими правилами

Російські інспектори завершили аудит українських м’ясо- і молокопереробних підприємств. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики України.

Як повідомлялося раніше, 29 вересня 2006 року експерти Россільгоспнагляду завершили аудит українських м’ясо- і молокопереробних підприємств.

За інформацією міністерства, висновки після закінчення інспекції російські фахівці повинні підготувати впродовж 20 днів, що передбачено протоколом від 6 вересня за результатами засідання в Москві підкомісії з питань агропромислового комплексу Комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії.

За дорученням Міністра аграрної політики України Юрія Мельника заступник міністра Петро Вербицький провів у Москві ряд робочих зустрічей з керівниками Россільгоспнагляду з питань підведення підсумків роботи інспекторів, які працювали в Україні.

Поставки м'ясо-молочної продукції з України після зняття обмежень, введених Росією з 20 січня цього року, здійснюватимуться за новими правилами. Про це заявив керівник Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) Сергій Данкверт, передає «УНІАН» з посиланням на «ПРАЙМ-ТАСС».

«В підготовленому на сьогодні меморандумі про відновлення торгівлі тваринницькою продукцією з Україною прописано ряд нових принципових умов, за яких дозволяється ввезення м'ясо-молочної продукції з України в Росію», - відзначив він. Зокрема, «щоб не допустити реекспорт з України, ввезення м'яса здійснюватиметься в напівтушах і четвертях, а не в блоках, як це допускалося раніше», - пояснив Данкверт. При цьому «поставляти яловичину можна буде автомобільним або залізничним транспортом тільки через Брянську область». «У разі виконання українською стороною всіх російських ветеринарних вимог пропускних пунктів стане більше», - додав керівник служби.

За новими правилами, «українці також зобов'язані перед кожною підготовленою до відправки партією м'яса завчасно направляти в брянське територіальне управління Россільгоспнагляду підтвердження про його походження», - сказав Данкверт.

«Після підписання меморандуму, а ми ставимо задачу якнайшвидше прийняти цей документ, через Україну буде відновлено транзит тваринницької продукції, проведеної країнами ЄС, у тому числі з Австрії і Угорщини, які не були відмічені в реекспортних операціях», - конкретизував глава Россільгоспнагляду.

В той же час він уточнив, що «дроблення транзитних партій, заміну транспортних засобів і зберігання вказаної продукції на території України категорично заборонено».