
Прем'єр-міністр Віктор Янукович написав статтю в газету «Washington Post», яка вийшла в сьогоднішньому номері. Приводимо її повний текст:
«Вибір України: Назустріч Європі.
Протягом всієї європейської історії, мою країну Україну абсолютно неправильно розуміли в західних столицях. До середини минулого століття її називали «Околиця», буквально - прикордонна область між європейською цивілізацією і далекою і величезною Росією. Зараз, можливо, до цих пір є ті, хто бачить нас в такому світлі, але насправді Україна змінилася до такої міри, що це дивує навіть тих з нас, хто брав участь у цих змінах.
2 серпня український Президент Віктор Ющенко і я, разом з іншими політичними лідерами, підписали меморандум, який, ми віримо, служитиме фундаментом для сучасної України. Цей меморандум передбачає план для уряду, є путівником для реформ, які ми збираємося провести. Серед основних питань:
Економічна реформа.
Наші громадяни були відкинуті назад економічною шоковою терапією і подальшою хвилею процвітання, яка охопила східну Європу, починаючи з 1989 року. Ми бачили, що зробили зниження податків, що захищало приватне процвітання і лібералізацію торгівлі з нашими сусідами в Європі. Наш уряд виступатиме за розвиток бізнесу і побудує конкурентоспроможну на світових ринках економіку. Нашим першим кроком на цьому шляху буде прийняття законів, необхідних для вступу до ВТО.
Політичний плюралізм.
Повноваження нашого уряду розділені належним чином і справедливо співпадають з результатами парламентських виборів у березні. Партія Ющенка «Наша Україна» продовжує займати президентський і міністерські пости у сфері закордонних і внутрішніх справ, оборони. Моя партія, Партія регіонів, отримала пост прем'єр-міністра і більшість міністерських постів у Кабінеті, які більшою мірою займаються економічними питаннями. Лідер СПУ Олександр Мороз є спікером парламенту і членом правлячої коаліції. Мій політичний опонент Юлія Тимошенко очолює опозиційний блок у парламенті і вже є кандидатом на пост президента на виборах у 2009 році. Голос українського парламенту часом не такий гучний як Конгресу США, але він не менше представницький.
Конструктивні відносини з Росією і, де можливо розширення співпраці.
Ми віримо, що головним принципом вільної торгівлі і дипломатії є повага до політичного характеру і суверенної незалежності інших держав. Ми віримо, що ці принципи виведуть наші відносини з Росією на рівень двосторонньої співпраці з усіх питань, включаючи наші дискусії з приводу енергозбереження і іноземного інвестування.
Президент Віктор Ющенко і я також згодні, що Україна зробила вибір на користь Європи і добиватиметься тісних взаємостосунків з усіма європейськими і євроатлантичними структурами. Разом з ЄС ми працюємо над планом дій проведення реформ за сприяння європейської сусідської політики, яка, ми сподіваємося, приведе нас до переговорів з приводу угоди про вільну торгівлю між Україною і ЄС. Разом з США ми працюємо над планом дій щодо вживання антикорупційних заходів і проведення судової реформи за допомогою Millennium Challenge Corp. Ми також продовжуємо активну співпрацю з НАТО.
З огляду на те, що наші відносини з НАТО стали джерелом свого роду плутанин, то дозвольте мені прояснити дещо. Президент і я виступили гарантами законодавчої норми, що дозволяє українському військовому контингенту брати участь в Натовських навчаннях, як в Україні, так і в світі. Ми маємо намір продовжувати реформу збройних сил. Але у разі розширення співпраці, ми проведемо референдум, в якому українці зможуть зробити свій вибір. І що б не трапилося в зв'язку з цим, це жодним чином не ставить під питання євроспрямування нашого народу.
Зрештою, Україна є і буде країною значних протилежностей. У нас найбільше єврейське населення в Європі. В мене багато друзів-мусульман, не говорячи вже про ту кількість християнських концесій, серед яких тільки три православних.
Як у Канаді і Швейцарії, ми говоримо двома мовами - українською і російською. Я сам - виходець із Східної України, де мова більшості населення - російська. Це, проте, стало причиною розбіжностей. Це дозволило деяким припустити, що вплив російської культури і мовна приналежність таких людей як я, можуть служити доказом проросійської спрямованості Партії регіонів. Це неправда. Присутність іспаномовних американців у Республіканській і Демократичній партії не перетворює ці політичні сили на проіспанські або «про» будь-які інші країни. Таким же самим чином американському народу не варто вважати мою партію, а втім, як і будь-яку іншу в українській політиці, менш прихильною ідеалам культурної єдності і політичної незалежності суверенної української нації.
Будьте впевнені, Європі і Америці не потрібно більше шукати Україну десь за своїми межами. Після того, як ми завершимо наші реформи і побудуємо нашу економіку, Україну можна буде знайти в самому центрі Євро-Атлантичного світу.
Автор статті Прем'єр-міністр України
Віктор Янукович».
ПерекладForUm’у