Суспiльство

НАТО не обговорюватиме питання членства України

НАТО не обговорюватиме питання членства України

Майбутнє формату відносин України з НАТО залежить тільки від українців. Дискусія відносно Києва і Плану дій відносно членства під час консультацій високого в Сінтре підійматися не буде.

Про це в четвер у Сінтре в інтерв'ю журналістів повідомив представник прес-офісу НАТО Роберт Пшел. "Ця зустріч має специфічну тему і специфічні рамки. Як ви знаєте дуже добре, питання, пов'язане з майбутніми відносинами України носить політичне значення. Ми повинні подивитися на відповідь пізніше. На цій фазі у нас є дуже добрі рамки (для співпраці) - ми продовжуватимемо інтенсифікований діалог", - сказав він.

"Дебати (відносно можливого членства України в НАТО – ред.), про які в Україні всі погодилися, уряд погодився також, включаючи Прем'єр-міністра Януковича, є чимось, що допоможе самим українцям, тому що тільки вони можуть вирішувати, якими саме будуть відносини з НАТО", - додав Пшел, передає «Інтерфакс-Україна».

Прес-офіцер вважає, що зустріч, яка проходить у Сінтре, є добрим прикладом в плані відносин Україна-НАТО.

Раніше ForUm повідомляв, що на консультаціях високого рівня Україна-НАТО, які проходять в Сінтре, Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер запросив спеціального гостя, колишнього президента Польщі Леха Валенсу, який буде одним з ключових спікерів на цій зустрічі.

Про це в інтерв'ю журналістів у четвер повідомив представник прес-офісу НАТО Роберт Пшел.

За його словами, Під час консультацій міністри оборони мають намір обговорити питання, присвячене ролі цивільного співтовариства. "Генеральний секретар запросив дуже спеціального гостя - колишнього лідера "Солідарності" і колишнього президента Польщі Леха Валенсу, який персонально має досвід у побудові демократичних інститутів і який підтримує реформи в Україні", - пояснив прес-офіцер.

Р.Пшел повідомив, що під час консультацій очікується церемонія підписання листа мети в плані підтримки співпраці Україна-НАТО для розвитку експертизи цивільного співтовариства. Передусім, в цьому будуть задіяні неурядові організації. "Це - досвід членів НАТО - ми потребуємо сильного цивільного суспільства, організації, які ставитимуть запитання", - підкреслив він.

Крім того, Р.Пшел повідомив, що під час консультацій предметами обговорення будуть питання оборонної реформи, реформування сектора безпеки.

Консультації пройдуть під головуванням Генсека альянсу Я. де Хооп Схеффера. Українську делегацію очолив Міністр оборони Анатолій Гриценко.