
США зацікавлені в зміцненні відносин між Україною і Росією. Як повідомляє прес-служба українського уряду, про це заявив під час зустрічі з Прем'єр-міністром Віктором Януковичем у середу в Києві помічник державного секретаря США Девід Креймер.
Сторони обговорили перспективи двосторонньої співпраці і основні напрями зовнішньої політики України.
Зокрема, Янукович підкреслив, що Україна прагне цілеспрямовано, і, в той же час, прагматично і конструктивно будувати подальші відносини з Європейським Союзом і НАТО, враховуючи при цьому національні інтереси і громадську думку. За словами прем'єра, заява про формат подальшої співпраці України з НАТО, зроблена ним під час візиту до Брюсселя, була узгоджена з радою парламентської коаліції, передає «Інтерфакс-Україна».
Янукович і Креймер обговорили питання здійснення реформ в Україні, зокрема боротьби з корупцією і створення інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки.
Сторони також обмінялися думками про терміни візиту глави українського уряду в США.
Раніше ForUm повідомляв, що Прем'єр-міністр України Віктор Янукович заявив, що Україна відкладає своє бажання приєднатися до НАТО.
Про це він сказав 14 вересня в Брюсселі після засідання комісії «Україна-НАТО». Український прем'єр пояснив свою заяву публічною опозицією в Україні приєднанню до НАТО.
«Ми пояснили, що через політичну ситуацію в Україні ми повинні будемо взяти паузу. Прийде час, коли буде ухвалено остаточне рішення», - заявив Янукович.
Нагадуємо, що Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер вважає візит Прем'єр-міністра України Віктора Януковича до Брюсселя важливим кроком у розвитку відносин України з Альянсом.
"Я вважаю, що той факт, що Віктор Янукович приїхав на початку свого прем'єрствування, свідчить наскільки велику увагу приділяє Україна інтенсифікації діалогу", - сказав він у четвер в Брюсселі на спільній з Януковичем прес-конференції за підсумками засідання комісії "Україна-НАТО".
Я. де Х.Схеффер відзначив, що в штаб-квартирі НАТО відбулася "дуже цікава, відверта зустріч".
Генсек заявив, що під час засідання прем'єр і посли країн-членів НАТО відзначили партнерські відносини України і Альянсу. За його словами, посли відзначали значний внесок України в операції НАТО. З іншого боку, підкреслив він, Альянс бере участь і надає допомогу Україні в реформуванні оборонної сфери.
Нагадуємо, що позиція Європейського союзу відносно надання в даний час перспектив членства залишається незмінною - політика сусідства, в рамках якої в даний час співпрацює Україна і ЄС, не передбачає такої перспективи.
Про це в четвер у Брюсселі, під час спільної прес-конференції з Прем'єр-міністром України Віктором Януковичем, який в даний час знаходиться з візитом у Брюсселі, повідомила європейський комісар Беніта Ферреро Вальднер.
"Політика сусідства є такою політикою, яка намагається підвести країни ближче до Європейського Союзу, але на сьогодні питання членства не стоїть", - сказала вона.
В той же час Ферреро Вальднер відзначила, що "майбутнє не можливо передбачати". "Але зараз зрозуміло: ніякої перспективи членства (для України – ред.)", - роз'яснила вона політику ЄС відносно України в даний момент.