
Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявляє про спроби деяких осіб отримати контроль над майном армії.
Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна», відповідаючи на питання щодо причин перевірки Міноборони по лінії Генпрокуратури і Головного контрольно-ревізійного управління, повідомляє в середу прес-служба Міноборони.
" Звідси - і цілеспрямовані перевірки саме в цій сфері, і спроби нав'язати міністру оборони призначення сумнівних осіб на відповідальні посади, пов'язані з матеріальними коштами. Не вийде - я про це заявив відкрито", - підкреслив Гриценко
Проте, міністр погодився, що в деяких випадках військове відомство не безпідставно підозрюють у махінаціях з армійським майном.
" Ставши міністром, я дійсно розкрив десятки сумнівних договорів, підписаних за місяць і навіть за тиждень до мого призначення. Всі вони негайно були передані в прокуратуру для правової оцінки. Частину ділянок землі вдалося повернути за допомогою прокуратури, на жаль - дуже малу частину", - сказав Гриценко, передає «Інтерфакс-Україна».
Міністр також підкреслив, що досі продовжують спливати на поверхню укладені з порушенням закону операції - і всі документи відразу прямують в прокуратуру.
Також Гриценко повідомив, що в деяких випадках військовому відомству вдалося добитися доплати до більш прийнятної ціни.
" Ці гроші поступили не в кишеню міністра Гриценка, а на рахунок Міноборони, і направлені на будівництво житла військовослужбовцям. Тому що я чітко заявив: той, хто не побажає в добровільному порядку заплатити справедливу ціну за старими договорами, більше ніколи не матиме справи з Міноборони. У результаті ми отримали до 200 мільйонів гривень - погодьтеся, це чимала сума", - відзначив він.
Щодо звинувачень Міноборони в торгівлі землею міністр підкреслив: "Запам'ятайте - Міноборони не торгує землею. Не має на це права".
" Продажем земельних ділянок, будівель і споруд займаються інші структури, підконтрольні Кабміну. Це держпідприємства, аукціонні центри, які не підпорядковуються міністру оборони і не входять до структури міністерства. Ми передаємо їм документи, а вони самі роблять оголошення, шукають покупців, проводять конкурси і потім перераховують гроші до бюджету. Зате пряме відношення має Фонд держмайна - саме він затверджує методики оцінки і саме він видає ліцензії численним приватним компаніям на право оцінки майна. Ось і робіть висновок, де шукати причини корупції у сфері торгівлі нерухомістю армії", - відзначив глава військового відомства.