
Розвиток української мови в Україні не повинен бути пов'язаний з витісненням мов національних меншин, мов корінних народів, у тому числі російського, заявив в середу посол України в Росії Олег Дьомін.
«Офіційна позиція Києва полягає в тому, що розвиток української мови жодною мірою не повинен бути пов'язаний з утиском або витісненням мов національних меншин, а також мов корінних народів, у тому числі російської мови», - сказав Дьомін, виступаючи в середу на міжнародній конференції «15 років Співдружності: діалог мов і культур країн СНД в XXI столітті».
Він зазначив, що російська мова «близька значній частині українців, число людей, що використовують цю мову, не зменшується». «Російську мову знають як на Заході, так і на Сході країни (України), чого не скажеш, на жаль, про українську мову», - зауважив посол.
Дьомін також висловив жаль, що українці, які проживають в Росії, не прагнуть вивчати українську мову, не говорять на ній і не вчать цієї мови своїх дітей. За його словами, в Росії діють вісім шкіл з «українським етнокомпонентом», проте в Москві такої школи створити не вдається, повідомляє РІА «Новости».
Посол запевнив також, що російська мова вивчається у всіх школах України без винятку.
Нагадаємо, МЗС Росії 27 вересня розповсюдило коментар, в якому вказується, що «факти дискримінації російської мови в Україні більше не можна ігнорувати і представляти як малозначуще явище».
Зокрема МЗС вказало, що в західних регіонах України влада намагається витіснити російську мову не тільки з традиційної сфери офіційного спілкування, але й побутової.
Українське зовнішньополітичне відомство назвало ці заяви безпідставними і закликало «припинити розігрувати «мовну карту» як метод впливу на внутрішньополітичну ситуацію в країні».
«Ми рішуче відкидаємо звинувачення на адресу центральних органів влади і органів місцевого самоврядування України у нібито насильному витісненні російської мови з різних сфер суспільного життя», - говориться в заяві прес-служби українського МЗС.
В документі також наголошується, що «питання про російську мову в Україні не стоїть на порядку денному українсько-російських відносин».