Свiт

У Росії за рік написали 50 тисяч ікон

У рамках загальноросійського просвітницького проекту про відродження допетровської іконописної традиції за рік в Росії було написано понад 50 тисяч мірних ікон. Така ікона дарується дитині на хрещення і по висоті відповідає його мірці (росту) при народженні.

" Рік тому проект починався в одній іконописній майстерні. Сьогодні ж у відродженні традиції тільки по московській області задіяні вже 36 іконописних співтовариств і понад 500 незалежних іконописців. Можна сміливо сказати, що за рік мірні ікони з'явилися в тисячах російських сімей, їх написано понад 50 тисяч", - повідомив у вівторок на прес-конференції в «РІА Новини» ініціатор проекту - голова правління Російського клубу православних меценатів Андрій Поклонський, передає РІА «Новини».

За його словами, проект здійснюється з благословення Патріарха Московського і Всія Русі Алексія II. Благословення обов'язково мають і всі іконописці і майстерні, які беруть участь у ньому "Вони зараз завантажені замовленнями. Збільшений інтерес до мірних ікон сприяє розвитку іконопису", - відзначив Поклонський.

У рамках проекту майстри відновили особливу стародавню техніку написання мірних ікон. Оскільки на такій іконі зображається тільки один святий (небесний покровитель немовляти, на повний зріст) і розглядається ікона зблизька, дуже ретельно виписуються одяг і лик святого. "Написання ікон для маленьких дітей пов'язано з особливою відповідальністю", - відзначила керівник майстерні "Мірна ікона" Яна Федорова.

За її даними, вартість мірної ікони, виконаної поліграфічним способом, становить від 2,5 до 6 тисяч рублів. Рукописна ікона коштує від 15 тисяч рублів.

" Цей проект відповідає завданням зміцнення сім'ї і моральності. Саме завдяки православ'ю Росія завжди славилася міцними, багатодітними сім'ями, повагою до старших", - переконаний голова комісії з міжнаціональних і міжконфесійних відносин Мосміськдуми Ігор Елеференко.

Проект підтримала ведуча програми "На добраніч, малюки" Оксана Федорова. За її словами, коли дитині дарують мірну ікону і вона з раннього дитинства "спілкується з нею", зі своїм небесним покровителем - він вбирає православні традиції, а в будинку "складається особлива, добра атмосфера".

" Історія і відновлення традицій - це міст в майбутнє. Думаю, проект дуже сильно допоможе нашим дітям і Росії в цілому", - підкреслив дитячий композитор Григорій Гладков. "Є багато ікон. Але мірна ікона - це щось особливе, тому що пов'язано з найдорожчим - з дітьми. Коли дві мірні ікони з'явилися в будинку, склалося враження, що з'явилася жива істота. Зникли всякі амулети, тому що мірна ікона - це така сила, перед якою все це недоречно", - пояснив композитор.

Російський клуб православних меценатів через свої філіали, яких зараз налічується вже 17, має намір "просувати проект в регіони". Крім того, митрополит Мінський і Слуцький Філарет поблагословив відкриття філіалу клубу в Білорусі. "Ми також хочемо відкрити представництва в Сербії, Америці і Іспанії", - повідомив Поклонський.

За його словами, на реалізацію проекту "Мірна ікона" за рік було витрачено 11 мільйонів рублів.

Найдавніша мірна ікона з зібрань російських музеїв датується 1554 роком, найпізніша - часом Петра Великого.

Вважається, що, одержуючи мірну ікону, малюк не тільки духовно, але і тілесно доручається своєму святому хранителю, знаходячи персональний, найсильніший і постійний захист від будь-яких бід.