Суспiльство

Київ починає боротися з курцями?

Вчора районні адміністрації Києва почали визначати місця, в яких згодом буде заборонено куріння.

Створити списки таких місць у понеділок ввечері розпорядився мер Києва Леонід Черновецький.

Подані районами списки будуть розглянуті міськими урядовцями і затверджені спеціальним розпорядженням мера. Як стало відомо, в попередній перелік місць, вільних від сигаретного диму, потрапили Оболонська набережна, зупинки громадського транспорту, міський зоопарк і майдан Незалежності.

У понеділок пізно ввечері мер Києва Леонід Черновецький провів нараду, під час якої зобов'язав керівників районних адміністрацій скласти список місць, де забороняється паління. Вчора виконувати розпорядження мера стали лише в деяких районах. Наприклад, в Оболонському районі визначати місця, які необхідно внести до списку, вирушила спеціальна комісія. Як повідомила заступник голови районної адміністрації Тетяна Лизнюк, вже відомо, що в список буде внесена Оболонська набережна, зупинки громадського транспорту і заклади бюджетної сфери - поліклініки, школи, а також прилеглі до них території. У цих місцях, за словами пані Лизнюк, встановлюватимуть застережливі таблички. "Курці вже дістали. Якщо людині хочеться покурити на пляжі - то берег Дніпра великий, і можна вибрати місце, де трохи менше людей, щоб не заважати іншим відпочивати", - говорить пані Лизнюк, передає «medianews.com.ua».

Ідею прогнати курців з громадських місць з ентузіазмом сприйняли і в інших районах. Не дивлячись на те що ніяких конкретних дій по виконанню розпорядження Леоніда Черновецького в деяких райадміністраціях ще не робили, вчора районні урядовці змогли назвати місця, які будуть внесені в списки. Так, у Печерському районі припускають заборонити палити в підземних переходах, скверах і на дитячих майданчиках, а в Шевченківському районі не можна буде покурити на майдані Незалежності і в зоопарку.

З 1 січня набув чинності закон "Про попередження вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", яким вводилися обмеження на куріння в громадських місцях. Так, не менше 50% площ таких місць має відводитися для некурців. Крім того, законом передбачається, що місцева влада може визначати громадські місця, в яких буде заборонено палити.

Наразі в райадміністраціях планують провести облік місць скупчення людей. Головний критерій, за якими визначатимуться місця, де буде заборонено куріння, - ця кількість людей і присутність дітей. Після того, як районні адміністрації подадуть свої списки, в КМДА буде підготовлено відповідне розпорядження. Стежити за дотриманням заборони на паління в першу чергу має міліція. Крім того, в районних адміністраціях припустили, що контроль за дотриманням нових правил повинна буде здійснювати і громадськість.

Втім, в міліції вважають, що прогнати всіх курців з запропонованих райадміністраціями місць не вдасться. "Якщо на майдані міліціонер затримає одного курця, то для інших це матиме добрий профілактичний ефект. Але для того, щоб відловити всіх курців на площі, не вистачить ніяких установ. Менталітет українців поки не дозволяє говорити про повну ефективність нововведень, адже, не дивлячись на заборони, люди продовжують розпивати алкогольні напої на вулицях", - говорить начальник ЦГЗ київської міліції Володимир Поліщук. Нагадаємо, що, згідно з законом "Про боротьбу з тютюнопалінням", міліціонер має скласти акт про правопорушення і доставити курця в районний відділ міліції, де йому буде визначена міра покарання - попередження або штраф в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних податком мінімальних зарплат.