Суспiльство

Ющенко підписує закони

Ющенко підписує закони

Президент України Віктор Ющенко підписав ряд законів у сфері економіки, прийнятих Верховною Радою на засіданні 14 вересня, повідомляє в понеділок прес-служба Глави держави.

Зокрема, Ющенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків і розміру статутного капіталу".

Відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради був внесений Президентом України.

Законом внесені зміни до Господарського кодексу України і закону "Про банки і банківську діяльність" в частині форм створення банків і розміру їх статутного капіталу. Поправками вводяться норми, згідно з якими банки створюватимуться у формі відкритого акціонерного товариства або кооперативного банку з мінімальним розміром статутного капіталу на момент реєстрації банку не менше 10 мільйонів євро.

Глава держави також підписав закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною і Північним інвестиційним банком", прийнятий парламентом за ініціативою Президента.

Угодою регулюються питання статусу і режиму діяльності банку на території України. Планується, що прийняття закону дозволить державі залучати додаткові кредитні ресурси для фінансування інвестиційних проектів у приватному секторі економіки без необхідності надання державних гарантій.

Крім того, Ющенко підписав закон "Про визнання деяких законодавчих актів, що втратили силу ". Закон торкається пунктів статей законів "Про власність", "Про зовнішньоекономічну діяльність", ряду декретів Кабінету міністрів і постанови Верховної Ради.

До попередньої редакції закону від 23 лютого 2006 року Президент України застосував право вето. В новій редакції закону всі пропозиції Глави держави були враховані, відзначає прес-служба.

Крім того, Ющенко підписав закон "Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій", прийнятий парламентом вчетверте.

Закон визначає правові, економічні, організаційні і фінансові основи державного регулювання діяльності у сфері трансферу технологій і направлений на забезпечення ефективного використовування науково-технічного і інтелектуального потенціалу України, технологічності виробництва продукції, охорони майнових прав на вітчизняні технології на території держав, де планується або здійснюється їх використовування, розширення міжнародної науково-технічної співпраці в цій сфері, передає «Інтерфакс-Україна».

До попередньої редакції закону від 21 лютого 2006 року Президент України застосував право вето. В пропозиціях Глави держави наголошувалася невідповідність порядку вступу в дію положеннями закону, що передбачають введення податкових пільг, вимогам статті 27 Бюджетного кодексу України. Під час повторного розгляду пропозиції Президента до закону були враховані.

Глава держави підписав закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо запобігання використовування фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів", прийнятий парламентом повторно.

Законом внесені зміни, згідно з якими вводиться термін "фальсифіковані пестициди і агрохімікати", а також встановлюється відповідальність за їх використовування.

Визначено, що спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин замість державних станцій захисту рослин Криму, областей і районів є відповідні держінспекції. Встановлено, що на державних інспекторів захисту рослин розповсюджується дія закону "Про державну службу". Крім того, пропонується збільшити розмір адміністративних штрафів для осіб, винних у порушенні законодавства про захист рослин.

До попередньої редакції закону Глава держави виказав зауваження з приводу визначення спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин, які були повністю враховані.