
Прагнення підіграти Михайлу Саакашвілі може перешкодити Президенту України Віктору Ющенку виконувати функцію посередника у вирішенні російсько-грузинського конфлікту. Про це в інтерв'ю кореспонденту ForUm’у заявив політолог Володимир Фесенко.
«Виступати в ролі посередника в тих або інших конфліктах, це, з одного боку, функція дуже приваблива, потенційно вигідна, тому що активна дипломатія може принести плоди, підвищити зовнішньополітичний статус країни або її діячів, але, з іншого боку, це дуже відповідальна функція, яку не так просто реалізувати, - вважає політолог. - Враховуючи наші особливі відносини, як з Грузією, так і з Росією, Україна дійсно може взяти на себе функцію посередника. Але якщо говорити про Ющенко і про нинішнє керівництво МЗС, то чітко простежується симпатія і прагнення підігравати Грузії. І це суттєво може ускладнювати виконання функції посередника. Тут треба діяти акуратно, не підіграваючи Саакашвілі, не залучаючись до його гри, тому що легко можна стати заручником дій грузинського керівництва».
За словами політолога, «цю місію повинен здійснювати гнучкий, досвідчений і дуже сильний дипломат, який би сприймався одночасно і в Росії, і в Грузії». «На сьогодні таку функцію міг би виконати новий заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий, - сказав Фесенко. - Він міг би бути сприйнятий у Тбілісі, і в Москві. Але Москва буде дуже насторожено ставиться до спроб Києва, тим більше Президента, грати роль посередника. В цю гру можна зіграти, раз вона була заявлена. Але треба пам'ятати про торішній досвід з врегулювання конфлікту між Молдовою і Придністров'ям, тоді Україна була не на висоті.
Як вже повідомляв ForUm, Україна готова сприяти вирішенню російсько-грузинського конфлікту дипломатичними методами, заявляє президент України Віктор Ющенко.
Про це Президент України повідомив на спільній з президентом Литви Валдасом Адамкусом прес-конференції в суботу у Львові.
"Ми сьогодні розглянули ситуацію, яка складається в російсько-грузинських відносинах..., зокрема, підішли солідарно до тієї стурбованості, яка володіє сьогодні керівництвом України, Литви і Польщі відносно цього конфлікту", - відзначив Ющенко.
Глави трьох країн закликали обидві сторони не "формувати систему взаємостосунків через тиск і конфронтації", підкреслив український Президент, відзначивши також важливість вирішення російсько-грузинського конфлікту шляхом проведення переговорів і дискусій.
"Ми переконані, що якщо буде добра воля ...то ми готові сприяти реалізації такого сценарію ...ми готові бути конструктивними у врегулюванні цього конфлікту", - відзначив Ющенко, додавши, що "Ми не хотіли б, щоб він вийшов за межі контролю".