У Бельгії власники пивних направили в державну Раду з питань конкуренції скаргу на одну з бельгійських пивоварних компаній, що випускають популярний в країні сорт "пильса", як тут називають слабоалкогольне пиво.
Як повідомили місцеві ЗМІ, утримувачі цих закладів поскаржилися на те, що пивоварна компанія випустила в рекламних цілях нові фірмові келихи, місткість яких на 2,5 сантилітра (3 сантиметри) більше, ніж у тих, в які вони були зобов'язані розливати пиво досі.
Власники пивних стверджують, що зі збільшенням місткості келихів з 25 до 27,5 сантилітрів вони стали втрачати в прибутку.
З однієї 50-літрової бочки бармени віднині можуть розлити не більше 175 келихів пива при збереженні колишньої ціни. Це на 17% менше колишнього об'єму, і приводить до втрати 22 євро 50 євроцентів з кожної бочки, скаржаться власники закладів, повідомляє РІА "Новини".
Компанія-виробник, зі свого боку, заявила, що випуск нових келихів під фірмове пиво викликаний виключно турботою про споживачів: збільшена на 2,5 сантилітри місткість підвищує густину піни, що є "одним з критеріїв якості, яка властиво доброму келиху пива".
Бельгійці привчені пити пиво з келихів, а не з кухлів. Кожний певний сорт напою має свій келих оригінальної форми.
При тому ж, що в Бельгії крім традиційних "пильсів" користується широким попитом асортимент продукції, звареної в абатствах монахами-трапистами, а також сорти унікального брюссельського "гез", який зброджується на відкритому повітрі завдяки мікроорганізмам, пиво-брют, "білого" (нефільтрованого) і "червоного", то келихів цілком вистачить на цілу колекцію.
Їх форма різна - від чашоподібних до круглих і з вузькою шийкою. При цьому на кожний з келихів нанесений лейбл тієї марки пива, для споживання якого він призначений.
Самі бельгійці пояснюють наявність тієї чи іншої форми келиху необхідністю належним чином відчути неповторність смаку пінистого напою.
Тим часом якісні прикметники "пінистий" і "ячмінний" до бельгійського пива підходять, але з деякою натяжкою - окремі сорти практично не дають піни при розливі, а ячмінь при їх виробництві не використовується.