Свiт

Прем'єр Польщі не має наміру йти у відставку

Прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський заявив, що не має наміру йти зі свого поста, незважаючи на вимоги опозиції.

"Хочу, щоб було ясно: ми не в такій ситуації, щоб втратити владу", - заявив Качинський в інтерв'ю газеті "Річ Посполита".

Політична криза в Польщі виникла минулого тижня в результаті розколу правлячої коаліції і виходу з неї партії "Самооборона". Вона загострилася після скандалу, викликаного показом телекомпанією ТВН таємно зробленого відеозапису, на якому відображено, як голова політичного кабінету прем'єр-міністр Адам Ліпинський пропонує погасити бюджетними грошима борги депутату від "Самооборони" в обмін на його входження в уряд, повідомляє «Інтерфакс».

Качинський, який представляє правлячу консервативну партію "Право і справедливість", звинуватив в роздуванні "на порожньому місці" цієї історії спецслужби і "тіньові кола", зацікавлені, за його словами, в підриві урядової програми реформ.

Найбільша опозиційна партія Польщі "Громадянська платформа" вимагає розпуску сейму і проведення дострокових виборів. Голосування за представлену нею резолюцію відбудеться на наступній сесії Сейму - нижньої палати парламенту, яка відкривається 10 жовтня.