
Російський МЗС знову застосував свою улюблену тактику: краща форма захисту - це напад. Нашим північним братам знову здалося, що в Україні погано ставляться до російської мови, більше того навіть «дискримінують» її, примушуючи урядовців і не тільки говорити державною. Це настільки схвилювало жалісливий російський МЗС, що він розповсюдив офіційний коментар.
Факти дискримінації російської мови в Україні більше не можна ігнорувати і представляти, як малозначне явище. Так у департаменті інформації і друку МЗС Росії прокоментували ситуацію з російською мовою в Україні.
”Гонителям російської мови в Україні необхідно нарешті усвідомити, що двомовність в Україні - це явище, яке історично склалося, і тому займатися викорінюванням російської мови подібними методами просто контрпродуктивно”, - говориться в коментарі.
У МЗС РФ пояснили, що особливо не дає спокою російській мові місцева влада деяких західних регіонів України. ”Закручування гайок” стосовно російської мови зачіпає тут не тільки традиційну сферу офіційного спілкування, але і побутового.
”У цьому як завжди досягла успіху міська влада Івано-Франківська, - йдеться в коментарі. – Згідно з виданим ними розпорядженням, відтепер заборонено говорити російською на всій території навчальних закладів, не дозволяється проводити масові заходи російською мовою і навіть розклеювати оголошення на російській мові в громадських місцях. Вводиться спостереження за книгопродавцями і розповсюджувачами періодичних видань на російській мові. За дотриманням цих ”правил” стежитиме Комітет суспільного мовного контролю, що наділяється фактично функціями ”мовної інквізиції”.
«Відповідний моніторинг під патронажем міських структур також здійснюватимуть молодіжні, жіночі і навіть дитячі організації. Протести російської общини і російськомовних жителів Івано-Франківська міська влада просто проігнорували. Їх звернення в судові і центральні інстанції також не отримали результату”, - відзначає МЗС РФ.
Погодьтеся, що наведені приклади переконливо свідчить про дискримінацію російської мови в Україні”, - мовиться в коментарі.
”Мету, яка штучно нагнітається ними навколо російської мови в Україні видно як на долоні: витіснити російську мову з різних сфер громадського життя і на всіх рівнях з надією нажити собі політичний капітал”, - відзначили в російському зовнішньополітичному відомстві.
МЗС Росії висловлює співчуття у зв'язку з тим, що ”в цю непристойну кампанію разом з правонаціоналістичними силами включилося Міністерство юстиції України”.
Зокрема, ”в публічно оприюдненому відомством проекті державної мовної політики містяться формулювання, від яких ”червоніють вуха”. До таких формулювань, на думку МЗС, відносяться заяви про те, що Росія після 1654 року продовжує вести ”культурно-мовну експансію проти української ідентичності і української державності”, а надання російській мові статусу державної сприятиме ”закріпленню безперервного процесу русифікації України”.
”Вся абсурдність подібного роду формулювань просто не потребує коментарів. Шкода, що їх узяв на озброєння державний інститут влади”, - підкреслюється в коментарі департаменту інформації і друку.
Крім того, ”до числа недругів російської мови записали себе і українські парламентарії від Блоку Юлії Тимошенко, які раніше в цьому питанні, що називається, ”дотримували пристойність”, відзначили в МЗС РФ.
Зокрема, пояснює МЗС, народний депутат, член фракції БЮТ у Верховній Раді України в ультимативній формі запропонував голові українського парламенту Олександру Морозу відмовитися від використання російської мови в ході сесійних засідань.
У відповідь на всі ці бажання “Наша Україна” заявила, що офіційні коментарі одного з департаментів Міністерства закордонних справ Росії щодо мови спілкування органів самоврядування України є грубим втручанням в її внутрішні справи.
"Подібні кроки урядовців МЗС Російської Федерації зовсім не сприяють налагодженню і гармонізації українсько-російських взаємостосунків. Такі дії лише нагнітають штучно створену мовну проблему, яка, згідно з соціологічними даними, не є насущною для населення всіх регіонів України", - говориться в заяві.
"Нашоукраїнці" відзначають, що окремі російські урядовці "закривають очі на чинне законодавство України і продовжують займатися політичними спекуляціями на мовному ґрунті".
На їх думку, будь-які вислови щодо надання російській мові статусу другої державної "несуть усвідомлено декларативний і провокаційний характер", оскільки подібне питання передбачає складну юридичну процедуру через внесення змін до Конституції.
"Наша Україна” вважає дипломатичним абсурдом указувати однією країною органам самоврядування іншою, якою мовою вони повинні користуватися", - мовиться в заяві.