Україна підтримує плани Європейського Союзу про створенню єдиного внутрішнього енергетичного ринку на основі правил єдиної енергетичної мережі.
Про це заявив заступник міністра палива і енергетики України Олексій Шеберстов сьогодні в Сочі на зустрічі міністрів енергетики країн-членів ОЧЕС, повідомили в міністерстві.
Крім того, заявив заступник міністра, Україна підтримує план пріоритетних заходів ЄС щодо об'єднання електромереж, створення єдиного європейського регулятора, а також заходи з відділення операторів електромереж від постачальників.
Шеберстов відзначив, що питання вибору стійкої, ефективної і диверсифікованої структури споживання енергоносіїв, як один з напрямів реалізації нової енергетичної стратегії ЄС, повністю відповідає нагальним потребам України, передає «УНІАН».
« Україна зацікавлена в співпраці, в здійсненні зовнішньої енергетичної політики країнами-членами ЄС, зокрема, в частині визначення пріоритетів перебудови інфраструктури поставки (включаючи трубопроводи і термінали для зрідженого газу); розробки Дорожньої карти для створення Пан'європейської енергетичної співдружності; перегляду підходів до співпраці з основними партнерами ЄС з погляду взаємозалежності», - повідомив він.
За словами Шеберстова, для України впровадження принципів, висловлених у новій енергетичній стратегії Європейської Співдружності, матиме велике значення, враховуючи участь у проектах диверсифікації шляхів поставки енергоносіїв в країни ЄС, енергозбереження і енергоефективності, включаючи реалізацію положень Кіотського протоколу, а також поступового зменшення залежності від споживання природного газу і переходу до нової структури споживання енергоресурсів.
« Україна підтримує загальні зусилля країн Великої вісімки, декларовані в заяві про принципи глобальної енергетичної безпеки», - повідомив Шеберстов.
Нагадаємо, Україна в липні підготувала і передала Європейській Комісії пропозиції про участь у новій енергетичній стратегії Європейського Союзу, основні напрями якої містяться в «Зеленій книзі: Європейська стратегія стабільної, конкурентної і безпечної енергетики».