Суспiльство

МЗС рекомендує українцям не їздити до Грузії суходолом

МЗС України наполегливо рекомендує українським громадянам, які мають намір відвідати Грузію, використовувати для цього виключно шляхи повітряного і морського сполучення.

Така рекомендація дана у зв'язку з тим, що 7 липня російська сторона закрила контрольно-пропускний пункт "Казбеги - Верхній Ларс" - єдиний легітимний пункт пропуску на сухопутній ділянці грузинсько-російського кордону.

Таким чином, перетин автотранспортом кордону між Грузією і Росією наразі можливо тільки через територію невизнаних республік Абхазія і Південна Осетія, які не контролюються грузинською владою, повідомляє в середу прес-служба МЗС України, підкреслюючи, що в зонах "заморожених конфліктів" трапляються непоодинокі випадки порушення прав і законних інтересів громадян (здирництво, побої, відбирання документів і інше), передає «Інтерфакс-Україна».

МЗС України просить українських громадян, які потрапили в скрутне становище на території Абхазії і Південної Осетії, терміново зв'язатися з посольством України в Грузії (телефони: +99532311454 +99532311161), Консульським агентством України в Батумі (+99522231600) або Генеральним консульством України в Ростові-на-Дону (+78632270549 +78632270551).