Суспiльство

Україна і Словаччина збираються обмінюватися студентами

Віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник і віце-прем'єр-міністр Словацької Республіки Душан Чапловіч обговорили питання інтенсифікації студентських обмінів у контексті поглиблення науково-технічної і просвітницької співпраці.

Як повідомили в прес-службі Табачника, про це йшлося під час їх зустрічі в Києві 26 вересня. (Чапловіч прибув до України на заходи, присвячені пам'яті трагедії Бабиного Яру – ред.).

Крім того, сторони домовилися прискорити процес узгодження проекту Угоди про взаємне визнання документів про вищу освіту і наукові ступені, яка планується до підписання вже найближчим часом. Віце-прем'єр-міністр Словацької Республіки відзначив, що українські технічні вищі учбові заклади мають високий рівень підготовки фахівців і виразив готовність підтримати ідею проведення спільних науково-дослідних робіт у закладах вищої школи Словаччини.

Також під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань, пов'язаних із станом українсько-словацьких відносин у соціально-гуманітарній сфері і торкнулися питання євроінтеграції України, передає «УНІАН».

На початку розмови Табачник відзначив, що між Україною і Словацькою Республікою існує високий рівень довіри і співпраці. «Я високо ціную відносини між нашими країнами і з приємністю констатую, що вони не мають ніяких проблемних питань. На шляху до європейської інтеграції Словаччина є хорошим порадником і помічником для України», – сказав віце-прем'єр-міністр.

В той же час Табачник підкреслив те, що «незмінним залишається прагнення України інтегруватися в Європейський Союз. Вся решта інформації про зміни зовнішнього курсу України – просто вигадки людей, які її поширюють», – підкреслив він.

Також під час зустрічі сторони торкнулися питання, пов'язаного з проблемами системи фінансування державою гуманітарної і соціальної сфер в обох країнах.

Табачник проінформував Чапловіча, що сьогодні коаліційний уряд, при формуванні головного фінансового документа держави наступного року, надав значну увагу саме соціальній складовій. «Вперше за роки Незалежності нашої держави для населення України буде зменшена платня за споживання енергоносіїв. Крім того, за рахунок бюджету, споживачам буде компенсовано зростання цін на газ», – підкреслив Табачник.

В той же час віце-прем'єр-міністр України повідомив, що наріжним каменем у діяльності уряду Віктора Януковича стане перебудова підходів до розвитку наукової і інноваційної галузей. В цьому контексті Табачник відзначив, що підготовлений Кабінетом міністрів проект державного бюджету на 2007 рік є не популістським, а направлений на прискорений розвиток виробничого потенціалу з урахуванням інноваційних і високих технологій. «Головна мета уряду, – підкреслив він, – створити бюджет економічного розвитку, а не черговий бюджет «проїдання» майбутнього».

Виразити підтримку вибраному урядом України курсу в цьому питанні, віце-прем'єр Словаччини відзначив: „Мені боляче чути, коли говорять, що вкладення грошей у науку і культуру буде тоді, коли підніметься економіка. Це повинен бути урівноважений процес. Якби у свій час Словаччина інвестувала більше грошей у ці галузі, сьогодні ми мали б набагато вищий рівень соціального і економічного розвитку”.

Не обійшли увагою на зустрічі і тему національних меншин: української, що проживає в Словаччині і, відповідно, словацької в Україні. В цьому аспекті сторонами було констатовано повне взаєморозуміння шляхів розвитку двосторонньої співпраці в цій сфері, здійснення обопільних заходів, направлених на поліпшення стану задоволення національно-культурних потреб української общини в Словацькій Республіці і словацької в Україні. У свою чергу Д.Чапловіч повідомив, що в даний час Східна Словаччина, на території якої проживає українська община, має невисокий рівень соціально-економічного розвитку. І тому вже цього року значна частина грошей, отриманих від ЄС і виділених з держбюджету, буде направлена на підтримку і розвиток регіону.

На завершення зустрічі Д.Табачник запевнив Д.Чапловіча в тому, що Кабінет Міністрів і надалі надаватиме пріоритетне значення поглибленню і розвитку добросусідських відносин із Словаччиною.