У питанні вступу до Світової організації торгівлі Киргизія виставляє Україні «необґрунтовані вимоги повернути недержавні борги». Це повідомив перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров сьогодні під час зустрічі з головою Директорату Європейської Комісії з питань країн Східної Європи, Південного Кавказу і Центральної Азії Хьюгом Мінгареллі.
Під час зустрічі сторони обговорили стан виконання Плану дій Україна - ЄС і перспективу укладання нової угоди між ЄС і Україною натомість Угоди про партнерство і співпрацю, термін якої закінчується в 2008 році, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
Зокрема, Азаров висловив переконання, що з свого боку уряд України зробить все можливе для інтеграції країни в ЄС і вступу до СОТ. В цьому контексті він повідомив, що основна робота з підготовки приєднання до СОТ була виконана в 2003-2004 роках, зараз же Україні залишилося підписати угоду з Киргизькою Республікою, яка виставляє необґрунтовані вимоги повернути недержавні борги. Азаров попросив сприяння у Європейського Союзу про правильне розуміння відсутності з боку Киргизстану претензій у сфері регулювання саме СОТ.
«Ми достатньо прагматичний уряд, який будь-які декларації оцінює за реальними справами. Сьогодні Україна стоїть на порозі найзначніших структурних реформ за всю історію Незалежності, які покликані кардинально підвищити рівень життя людей і інвестиційну привабливість нашої країни. Ми пропонуємо Європейському Союзу реальну співпрацю, реальні проекти», - підкреслив перший віце-прем'єр-міністр України, передає «УНІАН».
Зокрема, як повідомив Азаров, в планах уряду - розвивати транспортні коридори, а саме: Україна має намір об’єднати морські порти Чорного і Балтійського морів. Для виконання цього проекту можуть бути залучені бюджетні кошти, кредитні ресурси і ресурси приватних корпорацій. Окрім цього, планується об'єднання українських морських портів на Чорному морі з портами країн Балтії, оскільки зараз нормального сполучення, за словами урядовця, між ними немає.
«Перед нами стоять завдання модернізації нашої теплової і ядерної енергетики, втілення програм з енергозбереження, - повідомив Азаров. – Ці програми будуть цікаві і для Європейського Союзу, оскільки збільшать енергетичні потужності України». Також перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України розповів про переваги нашої держави в області авіабудування і запропонував Європейському Союзу співпрацю в серійному виробництві літаків Ан-148.
В кінці розмови Азаров подякував Мінгареллі за зустріч і відзначив: «Ми не чекаємо овацій, але розраховуємо на розуміння».