Реформування українського законодавства відносно прокуратури в частині нагляду над захистом прав і свобод людини з урахуванням змін до Конституції обговорили під час робочої зустрічі Голова Верховної Ради України Олександр Мороз і глава експертної групи Інституту Монте-Карло з міжнародних досліджень, колишній генеральний секретар Ради Європи Вальтер Швіммер.
Як повідомили в прес-службі Верховної Ради, спікер українського парламенту, звертаючись до Швіммера, вказав, що "ваша увага до українського законодавства, зокрема, що стосується роботи органів прокуратури, дуже корисна і відображає стурбованість ПАРЄ статусом і функціями прокуратури в Україні".
Швіммер виразив упевненість у тому, що політична ситуація в країні зараз стабілізувалася і "дозволяє Верховній Раді упроваджувати реформи". Однією з таких реформ він назвав "внесення змін до законодавства про систему роботи прокуратури в Україні". За його словами, саме тому він очолив групу Інституту Монте-Карло з міжнародних досліджень, яка вивчала цю проблему, передає «ЛІГА».
У разі вдосконалення роботи прокуратури "це буде важливим кроком вперед, і ці зміни відповідатимуть європейським стандартам", - вважає Швіммер. "Незалежність прокуратури, яка перебуватиме в судовій системі, дуже важлива для України", - додав він.
Мороз погодився з тим, що "віднесення незалежної прокуратури до судової гілки влади - це позитивний крок". Він також повідомив, що під час зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком також обговорював питання функцій прокуратури.
Голова Верховної Ради України відзначив, що, враховуючи тривалий процес внесення змін до Конституції, було б доцільно законодавчо врегулювати деякі моменти роботи органів прокуратури, спираючись на діючі норми Конституції. На його думку, прийняти відповідні закони можна було б протягом півроку. "Це була б і відповідь на вимоги європейських установ про приведення вітчизняного законодавства до європейських стандартів", - сказав він.
Мороз підкреслив, що виступає за збереження моніторингу Парламентської Асамблеї Ради Європи до тих пір, поки процеси в Україні не почнуть повністю відповідати демократичним європейським стандартам.