Суспiльство

У Чернігівській області приютять незаконних мігрантів

У Чернігівському прикордонному загоні відкритий пункт тимчасового утримання незаконних мігрантів.

Як повідомили у Відділі з питань взаємодії зі ЗМІ і зв'язків з громадськістю Державної прикордонної служби України, в церемонії відкриття взяли участь заступник директора Департаменту охорони державного кордону – начальник управління по роботі з незаконними мігрантами, дізнання і адміністративного виробництва генерал-майор Борис Марченко, представники Міжнародної організації з міграції в Україні, керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації. На будівництво цього об'єкту було виділено близько 1 млн. грн.

До кінця 2006 року буде здано в експлуатацію ще два пункти тимчасового утримання в Львівських і Бєлгород-Дністровському прикордонних загонах.

За останні 2-3 роки Державна прикордонна служба України створила інфраструктуру утримання затриманих правопорушників органами охорони державного кордону.

У вирішенні питань утримання затриманих, облаштування місць утримання, дотримання прав людини в місцях утримання представникам Державної прикордонної служби України допомагають Регіональне представництво УВКБ ООН у справах біженців в Україні, Білорусі і Молдові, Міжнародна організація міграції в Україні, Міжнародне товариство Червоного Хреста в Україні, міжнародна благодійна організація «Карітас» (Австрія) і Фонд охорони здоров'я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» - NEEKA, передає «УНІАН».

Протягом восьми місяців 2006 року українські прикордонники викрили 15261 незаконного мігранта, що на 31% більше, в порівнянні з аналогічним періодом 2005 року. Із загальної кількості мігрантів переважна більшість - громадяни Молдови, Узбекистану, Вірменії, Азербайджану, Таджикистану, Китаю, Туреччини, Індії, Пакистану, Бангладеш, Палестини і В'єтнаму, в основному, затримані під час спроби порушення кордону України з Словаччиною і Польщею. Органами охорони державного кордону з початку року ухвалено 3536 рішень про висланні іноземців-правопорушників, з яких 46 осіб були вислані в примусовому порядку.