Європейський Союз може підписати нову угоду з Україною тільки після її вступу до Світової організації торгівлі. Таку думку висловив голова Директорату Європейської Комісії з питань країн Східної Європи, Північного Кавказу, країн Центральної Азії Юг Мінгареллі під час зустрічі з головою Комітету Верховної Ради з закордонних справ Віталієм Шибком.

Мінгареллі вважає, що Україна повинна прискорити своє приєднання до СОТ. «Моє перше сильне послання (від ЄС – ред.), яке я хотів би вам передати те, щоб той 21 законопроект (які необхідні для вступу України у ВТО – ред.) був прийнятий як найшвидше», - сказав він, додавши, що тільки після цього можуть розпочатися перемови про укладання нової угоди між Україною і ЄС. За його словами, мета цієї угоди - дійсна інтеграція економіки України в світову економіку.

Мінгареллі також висловився за те, щоб окремим пунктом в цій угоді було передбачено питання енергетичного сектора, де, за його словами, в України і ЄС є спільні інтереси.

Мінгареллі вважає, що в цій угоді має висвітлюватися питання по боротьбі з організованою злочинністю, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків, управління кордонами і міграційними потоками. «Ця нова угода повинна краще відображати новий стан наших відносин», - сказав він.

У свою чергу, Шибко назвав дуже доречним зауваження співрозмовника про необхідність вступу України до СОТ.

Він повідомив, що зараз Кабмін розробляє схему, направлену на найшвидше подання до Верховної Ради цих законопроектів. При цьому Шибко відзначив, що не бачить ніяких перешкод для прийняття вище вказаних законів, передає «УНІАН».

Також він розповів Мінгареллі, що український парламент планує провести парламентські слухання з питань вступу України до СОТ.

Як відомо, правовою основою відносин між Україною і ЄС є угода про партнерство і співпрацю від 16 червня 1994 року, яка набула чинності з 1 березня 1998 року.

Як відзначає Міністерство закордонних справ України в довідці, наданій учасникам зустрічі, необхідність в укладанні нової рамкової угоди між Україною і ЄС обумовлюється тим, що, по-перше, в 2008 році закінчується термін дії угоди про партнерство і співпрацю між Україною і ЄС і його державами-членами. По-друге, рівень і якість відносин між Україною і ЄС значно вийшли за межі цієї угоди. По-третє, можливість укладання нової угоди закріплена в Плані дій «Україна-ЄС».

Також МЗС України відстоює позицію про те, що нова рамкова угода між Україною і ЄС має бути укладена у формі європейської угоди про асоціацію з визнанням перспективи членства України в ЄС.

За попередніми оцінками, термін дії майбутньої рамкової угоди становитиме від 10 до 15 років.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

405