Міністр юстиції України Роман Зварич упевнений, що без рішучих кроків у подоланні корупції шанси України інтегруватися в євроструктури дорівнюють нулю. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Києві, присвяченій початку реалізації проекту протидії корупції в Україні.

«Якщо не робитимемо рішучих кроків по лінії подолання корупції в Україні, наші шанси інтегруватися до європейських структур практично дорівнюватимуть нулю», - сказав Зварич. При цьому він відзначив, що від України і її влади залежатиме, наскільки «ми готові продемонструвати політичну волю і наскільки ми готові свою політичну волю підкріпити бюджетними асигнуваннями».

Зварич також повідомив, що зараз в Україні почалася реалізація спільного з Радою Європи проекту в області боротьби з корупцією при фінансовій підтримці у розмірі 1,75 млн. євро, які надає Європейська Комісія.

Кажучи про проблему подолання корупції, Зварич висловив думку, що корупція процвітає в нашій державі через досить байдуже ставлення суспільства до цього явища, і викоренити її можна буде тільки після того, як зміниться таке ставлення. За словами Зварича, без підвищення рівня розуміння, проблему корупції в суспільстві зрушити з «мертвої точки» не вдасться. Міністр також погодився з тим, що достатньо часто високі посадовці в своїх промовах декларують рішучість боротьби з корупцією, але насправді реальних дій за цими словами на сьогодні поки немає, передає «УНІАН».

Повертаючись до теми проекту, Зварич повідомив, що, серед іншого, він передбачає посилення українського законодавства, зокрема, законодавчих важелів боротьби з корупцією. Також планується розробити і втілити так званий «кодекс честі» для окремих відомств, «щоб урядовці розуміли: що можна, а що не можна».

Відповідаючи на питання, наскільки реально розхитати фундамент корупції протягом трьох років реалізації проекту, Зварич відповів: «Я можу точно сказати єдине: якщо йдеться про Президента України, якщо йдеться про мене особисто - я готовий продемонструвати максимальну політичну волю, щоб забезпечити цей план дій і щоб забезпечити відповідне бюджетне асигнування для його реалізації». За його словами, Україна також сама повинна виділяти певні кошти на подолання корупції на всіх рівнях влади.

У свою чергу, відповідаючи на питання журналістів, президент групи країн Ради Європи проти корупції Драго Кос відзначив: «Щоб завоювати довіру народу, уряду потрібно показати, що немає недоторканних». В той же час він висловив переконання, що нинішній український уряд рішуче вирішуватиме окреслену проблему і «робитиме кроки наперед». Разом з цим Кос відзначив, що по так званому індексу сприйняття проблеми корумпованості серед населення, Україна є «однією з самих корумпованих країн світу». Проте, за його словами, країни Західної Європи і США в цьому індексі показують сприйняття корупції населенням набагато краще, ніж це є насправді.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407