Міністерство внутрішніх справ України заявляє про збільшення майже в чотири рази в 2005 і 2006 роках кількості кримінальних справ, пов'язаних з міліційним свавіллям, в порівнянні з 2004 роком.
Як передає «УНІАН», про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив заступник міністра внутрішніх справ Олександр Новіков.
Він констатував, що раніше за такі злочини взагалі не притягали до відповідальності, оскільки такі міліціонери давали добрі результати. Він підкреслив, що «зараз за це карають і немає замовлення від керівництва». «За ці 8 місяців ми притягли до дисциплінарної відповідальності 4 тисячі 211 працівників», - повідомив Новіков. Зокрема, за його словами, було звільнено з органів МВС 297 осіб, проти 495 осіб порушені кримінальні справи. Заступник міністра відзначив, що боротьба з цим явищем почалася з приходом нової команди в керівництво МВС на чолі з міністром Юрієм Луценком.
В той же час він відзначив, що тільки каральними методами і заходами усередині відомства не можливо подолати міліційне свавілля. На його думку, щоб по-справжньому розв'язати цю проблему, не слід обмежуватися тільки реформами в МВС, а необхідно перейти до загальнонаціональної дискусії.
Новіков нагадав, у разі виявлення фактів порушень, скоєних працівниками МВС, відповідні справи передаються до прокуратури. Він також відзначив, що дуже часто суди не в повному обсязі виконують свої обов'язки, зволікаючи з прийняттям відповідних рішень. Крім того, через суди часто поновлюються працівники міліції, звільнені за порушення.
В той же час Новіков відзначив, що для боротьби з цим явищем приймаються конкретні кроки. Зокрема, оцінка роботи міліції дається не за кількістю розкритих і попереджених злочинів, а за ставленням громадськості до міліції в певному регіоні.
Він також повідомив, що активно впроваджується нова методологія підготовки працівників органів МВС за міжнародними стандартами. Зокрема, зараз у США проходять стажування декілька працівників, які потім передаватимуть досвід вдома своїм українським колегам.
Крім того, за словами Новікова, Департамент зовнішньої безпеки МВС переведений на цілодобовий режим чергування.
У свою чергу голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Стретович, аналізуючи ситуацію в МВС, сказав: «Країна змінюється, а діяльність правоохоронних органів не змінюється». За його словами, ця система є дуже консервативною.
Стретович також відзначив, що сьогодні 5,2 тис. фахівців, які закінчили навчальні заклади МВС, не приступили до виконання своїх обов'язків, вибравши інші місця роботи. «В результаті кадровий голод у МВС – працюють слідчі, які мають педагогічну освіту, фізкультурну освіту», - сказав Стретович. За його словами, через це якість слідчих матеріалів дуже низька, тому дуже часто суди не можуть визначити міру покарання через низьку якість доказів.
Він відзначив, що очолюваний ним комітет ВР ставить на меті організацію парламентського контролю за діяльністю правоохоронної системи, і закликав журналістів приєднатися до цього процесу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом