Загальні витрати на підготовку і проведення командно-штабних навчань “Чисте небо-2006” складають 15 млн. грн.
Про це повідомив сьогодні Міністр оборони України Анатолій Гриценко на загальновійськовому полігоні “Широкий Лан”.
Як повідомили в управлінні прес-служби Міноборони, за його словами, “ці навчання, які зараз проводяться, мають певну унікальність для Збройних сил України. Адже деякі вправи виконувалися вперше за час незалежності України”.
Як відзначив міністр оборони, в рамках підготовки і проведення оперативно-стратегічних командно-штабних навчань “Чисте небо-2006” вперше було здійснено десантування не тільки особового складу, але і бойової техніки, нічне десантування військовослужбовців аеромобільних підрозділів з виконанням бойових завдань на землі. Також вперше воїни-десантники виконали вправи зі стрільби з вертольотів по наземній цілі, одночасно для виконання бойових вправ в море вийшли 22 кораблі і катер.
Крім того, як додав Гриценко, вперше була виконана вогняна поразка умовного супротивника загальними діями підрозділів Сухопутних військ і Військово-морських сил на полігоні в Криму, передає «УНІАН».
«Вчора були здійснені унікальні пуски ракет із зенітно-ракетних комплексів С-200 і С-300 на російському полігоні “Телемба”. Всі пуски були виконані на “відмінно” , що зафіксовано російськими колегами», - повідомив міністр оборони України.
«Все це свідчить про те, що Збройні сили України підвищують рівень боєздатності. І це – один з пріоритетів, на який звертає увагу Президент України», - підкреслив Гриценко.
Він також відзначив, що бойова робота повинна бути цікавою, тоді менше виникає проблем з військовою дисципліною і “дідівщиною”.
«Армія, яка готується до виконання завдань, це, власне, те, для чого чоловіки йдуть служити в неї», - відзначив Гриценко.
Активна фаза оперативно-стратегічних командно-штабних навчань “Чисте небо - 2006” проходить 19-22 вересня під загальним керівництвом начальника Генерального штабу – головнокомандуючого Збройних сил України генерал-полковника Сергія Кириченка.
Темою “Чистого неба - 2006” визначено “Уточнення задуму щодо застосування Повітряних сил ЗС України і управління ними під час виконання завдань за призначенням”.
Основна мета проведення навчань полягає в практичній перевірці можливості Повітряних сил у взаємодії з Сухопутними військами і Військово-морськими Силами виконувати завдання за призначенням.
До активної фази навчань привернуті близько 4 тис. військовослужбовців, 61 літак бомбардувальної, штурмової, розвідувальної, винищувальної і транспортної авіації.
Дії підрозділів Збройних сил під час активної фази навчань розвертаються на шести військових полігонах - “Широкий Лан” і “Києво-Олександрівський” в Миколаївській обл., “Чауда” і “Старокримський” у Криму і двох морських полігонах.