
Вступ України до Світової організації торгівлі (СОТ) - один з першочергових пріоритетів діяльності уряду. Про це заявив прем'єр-міністр України Віктор Янукович 21 вересня в ході зустрічі з президентом Європарламенту Хосе Боррелем в рамках робочого візиту до Брюсселя, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.
«Сьогодні йдеться про той шлях, який ми повинні пройти разом з ЄС, але для цього українці повинні провести вкрай необхідні нашій державі реформи», - відзначив Янукович в розмові з Боррелем.
Глава уряду України відзначив, що головними пріоритетами на цьому шляху визначені боротьба з корупцією, економічні реформи, вступ України до СОТ і після цього - створення зони вільної торгівлі з ЄС.
У свою чергу Боррель відзначив, що для Європейського співтовариства дуже важливо продовження демократичних реформ в Україні. Зважаючи на це «Європейський парламент зараз розглядає доповідь про імплементацію дій в рамках Європейської політики сусідства», - підкреслив президент Європарламенту.
У цьому контексті Боррель також повідомив, що «раніше розмови про вступ до Європейського Союзу були далекими від реальності, проте зараз в Європі склалося позитивне враження від дій України. «Я аплодую вашим діям і хотів би запропонувати максимальний рівень співпраці», - відзначив він.
Янукович повідомив, що з української сторони створена робоча група з підготовки широкої угоди про співпрацю між Україною і Європейським Союзом. Угодою передбачається включити пункт про створення зони вільної торгівлі з ЄС, відзначив глава Уряду.
Сторони також обговорили перспективи вступу України до Світової організації торгівлі. При цьому прем'єр-міністр України відзначив, що в середині жовтня в Україні відбудуться парламентські слухання з цього питання. «Вступ до СОТ - це один з першочергових пріоритетів діяльності уряду», - відзначив Янукович.
Прем'єр-міністр висловив надію, що тісні зв'язки між Верховною Радою України і Європейським парламентом будуть постійними.
Під час зустрічі також обговорювалися питання енергетичної співпраці між Україною і ЄС.