Російські фахівці відновили інспекцію українських м'ясомолочних підприємств. Як повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики України, 19 вересня відбулася робоча зустріч головного державного інспектора ветеринарної медицини України Івана Бісюка і фахівців Держветдепартаменту з фахівцями Россільгоспнагляду РФ, які прибули в Україну з метою інспекції українських м’ясо- і молокопереробних підприємств.
П'ять фахівців Россільгоспнагляду протягом 10 днів перевірятимуть українські підприємства переробної галузі. Обов'язковою вимогою російської сторони є невтручання в цей процес засобів масової інформації і не виклад списку підприємств, які інспектуватимуться.
Повна інформація широкій громадськості буде представлена після підведення підсумків роботи комісії і офіційного їх оприлюднення.
Як повідомили в міністерстві, запропоновані до інспекції м’ясопереробні підприємства не працюють з імпортною сировиною, використовуючи у виробництві лише вітчизняну сировинну базу. Частина з них має іноземних інвесторів, тому їх документи зараз на розгляді Єврокомісії з метою надання їм права торгувати своєю продукцією на світовому ринку.
Відносно молокопереробних підприємств в Мінагрополітики повідомили, що в перелік включені лише ті, які на 80-100% використовують сировину потужних сільгосппідприємств, передає «УНІАН».
Бісюк запевнив, що у зв'язку з введеними 1 липня 2006 року новими держстандартами «масло вершкове» і «спреди та суміші жирові», споживачі можуть не сумніватися в якості купленої ними української продукції – напис на етикетці відповідатиме змісту.
У свою чергу під час зустрічі Бісюк інформував російських колег, що українські держоргани, контролюючі виробників тваринницької продукції, з лютого по вересень поточного року прийняли низку заходів, які дозволили привести у відповідність до вимог російського законодавства нормативну базу, умови виробництва і переробки продукції. Українською стороною враховано зауваження російських експертів, які були надані в ході попередніх інспекцій українських підприємств.
Як повідомлялося, Росія заборонила імпорт продукції тваринництва з України з 20 січня цього року через претензії до ветеринарного контролю за її якістю. Обсяги поставок продукції тваринництва з України оцінюються в 600 млн. дол. на рік.