Чергове терористичне угрупування ісламізму розповсюдило у вівторок прокламацію із загрозами на адресу Папи Римського. Цього разу, повідомляє агентство Adnkronos, це була сірійська "Джунд аш-Шам".

"Ми, угрупування "Джунд аш-Шам", засуджуємо слова Папи і вимагаємо, щоб до нього було застосовано покарання, передбачене законами шаріату для тих, хто завдає образи Пророку", - мовиться в прокламації, розміщеній в Інтернеті.

Гнів мусульман викликала промова, яку понтифік вимовив минулого четверга в університеті міста Регенсбург у Німеччині. Папа процитував висловлювання про іслам правителя Візантії чотирнадцятого століття Мануїла Другого Палеолога, не позначивши при цьому свого відношення до них, передає РІА «Новини».

Цю промову з обуренням сприйняли в мусульманському світі, де дійшли навіть до закликів до урядів арабських країн розірвати дипломатичні відносини з Ватиканом у випадку, якщо Папа Римський не вибачиться.

У зв'язку з цим минулої неділі Папа почав свою проповідь, шкодуючи про реакцію ісламського світу на його висловлювання в Регенбурзьком університеті.

"Я дуже шкодую про реакцію, яку викликав невеликий пасаж з мого виступу, який був визнаний образливим для віруючих мусульман. Насправді це була всього лише цитата з середньовічного тексту, яка жодним чином не відображає моєї власної позиції", - запевнив Бенедикт Шістнадцятий.

Багато глав ісламських держав і організацій прийняли ці вибачення, проте найбільш радикально налаштовані угрупування залишилися незадоволені.

Загрози, розміщені на сайтах різних угрупувань, наближених до "Аль-Каїди", примусили італійську поліцію вжити підвищених заходів безпеки. Всі входи до Ватикану тепер пильно охороняються не тільки папськими швейцарськими гвардійцями, але і озброєними карабінерами. Туристів, охочих оглянути собор Святого Петра або Ватиканські музеї, ретельно обшукують. Спостереження ведеться і усередині собору.

Поліцейські пости виставлені і біля інших римських святинь.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

632