Вчора народний депутат України, член «Нашої України» В’ячеслав Кириленко ознайомився з проектом бюджету на 2007 рік. Про це він повідомив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.
На думку Кириленка, відразу «впадають у вічі великий дефіцит (понад 15 млрд. грн.) і завищені очікування від приватизації (понад 10 млрд. грн.)». «Крім того, викликають сумніви обіцянки звести до бездефіциту бюджет Пенсійного фонду. В усякому разі, дух бюджету мені підказує, що якщо дефіцит бюджету Пенсійного фонду (до речі, організований минулим урядом Януковича) і буде подоланий за один рік (чого я щиро бажаю уряду Януковича), то це може бути тільки за рахунок зменшення реальних пенсійних програм», - пояснив парламентарій.
Він підкреслив, що темпи зростання мінімальної заробітної плати сповільнене, як ніколи. «А це базовий соціальний стандарт, на підставі якого розраховуються вся інша соціальна допомога. Тільки на 12 % зростає заробітна плата за рік - від 400 до 450 грн. А за два минулі роки (2005-2006) було зростання до 46 % - ми в 8 разів підвищували мінімальну зарплату. Багато хто називав це популістськими кроками. Насправді, ми серйозно стимулювали споживацький попит», - відзначив нардеп.
Кириленко називає цинічним підходом рішення при народженні дитини виплачувати матеріальну допомогу залежно від доходів сім'ї. Він заявив, що гроші на реалізацію програми допомоги матерям при народженні дитини (десь 4 млрд. грн.) в бюджеті є. «Чому уряд вирішив почати економію саме з резонансної соціальної програми, для мене велике питання. Можливо, це не любов на рівні алергії до ініціатив Президента», - додав народний обранець.
Крім того, за його словами, обмежуються пенсії працюючим пенсіонерам двома мінімальними пенсіями. «Тепер пенсіонер, у якого є сили і потреба суспільства в тому, щоб він працював, за це буде покараний», - пояснив Кириленко.
Нардеп заявив, що тепер навіть закон «Про соціальний захист дітей війни, який є дітищем соціалістичної партії, яка є в основі коаліції, уряд не збирається виконувати в повному обсязі».
У нього викликає сумнів випадання з державного фінансування цілої низки гуманітарних ініціатив. «Наприклад, чому взагалі в бюджеті не передбачено фінансування Державної служби кінематографії?! Служба є, фінансування немає. Абсолютно безпрецедентний підхід», - сказав парламентарій.
За словами Кириленка, згідно з бюджетом не зменшується податкове навантаження. «Два попередні уряди, в усякому разі, пропонували зменшити це навантаження хоча б на 2 %», - відзначив він.
Нардеп вважає, що бюджет на 2007 рік буде прийнятий не пізніше і не раніше, ніж всі попередні бюджети.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом