
Кабінет Міністрів України і Європейський банк реконструкції і розвитку домовилися про створення спільної робочої групи, яка координуватиме організаційні і управлінські питання в міжнародних проектах, адміністратором коштів яких є банк.
Як повідомили в прес-службі Кабміну, відповідна домовленість була досягнута між віце-прем'єр-міністром України Андрієм Клюєвим і віце-президентом ЄБРР Фабріціо Саккомані під час сьогоднішнього засідання Спільного комітету «Україна - Європейський банк реконструкції і розвитку».
На засіданні сторони обговорили стан робіт з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській АЕС, із введення в експлуатацію заводу з переробки рідких відходів, а також ситуацію з тендером на проектування і будівництво нового безпечного конфаймента станції.
Клюєв відзначив, що на засіданні наголошувалося на обопільній готовності до довгострокової співпраці на принципах прозорості, взаємовигоди.
«Проблемних тем у відносинах з ЄБРР немає, під час переговорів, які проходили в конструктивній і дружній атмосфері, було досягнуте повне взаєморозуміння з усіх питань», - сказав віце-прем'єр-міністр, повідомляє «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, генеральний директор Ігор Грамоткін вирішив анулювати тендер і відхилити всі тендерні пропозиції за проектом нового укриття Чорнобильської атомної електростанції. Керівник ЧАЕС взяв на себе відповідальність, оскільки мав таке право як замовник.
Враховуючи резонансний характер цієї події, буде створена урядова комісія для вивчення причин і мотивів ухвалення цього рішення, яка надасть свої висновки і рекомендації про подальші дії, наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, в листопаді 2005 року альянс компаній SHM2HILL (США) і «Інтербудмотаж» (м. Київ), а також консорціум NOVARKA (Франція) повторно подали комерційні пропозиції для участі в тендері Європейського банку реконструкції і розвитку із спорудження об'єкту «Укриття».
У квітні 2006 року Президент України Віктор Ющенко заявив про намір наполягати на виконанні додаткових умов тендеру на будівництво об'єкту «Укриття» над 4-им енергоблоком ЧАЕС. Зокрема йшлося про міцність об'єкту «Укриття», про обмеження будівельного майданчика та ряд інших питань.
Для перетворення об'єкту «Укриття» над зруйнованим 4-им енергоблоком ЧАЕС в екологічно безпечну систему було вирішено побудувати додаткову захисну оболонку. Орієнтовна вартість будівництва – 800-900 млн. доларів. Фінансування будівництва здійснює Чорнобильський фонд «Укриття», створений за рахунок внесків країн-донорів. Розпорядником фонду є ЄБРР.
Кабінет Міністрів у 2004 липні затвердив концептуальний проект будівництва захисної оболонки об'єкту «Укриття». В березні 2004 ЄБРР оголосив тендер на проектування і спорудження захисної оболонки.