Суспiльство

Тарасюк: Зовнішньополітичний курс України залишається незмінним

Тарасюк: Зовнішньополітичний курс України залишається незмінним

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявляє, що зовнішньополітичний курс України залишається незмінним, і вважає вчорашню заяву Прем'єр-міністра України Віктора Януковича в Брюсселі про те, що Україна ще не готова починати виконання Плану дій з придбання членства в НАТО, заявою лідера партії.

Про це він сказав, відповідаючи на питання журналістів під час «гарячої телефонної лінії» в Кабінеті Міністрів України.

«Цю заяву можна розцінити як заяву лідера фракції, лідера партії», - сказав Тарасюк, додавши, що як представник іншої партії і фракції («Наша Україна») він може сказати, що «ніхто не відміняв основні пріоритети зовнішньої політики нашої держави, які обкреслив Президент, отже, курс залишається незмінним».

При цьому він відзначив, що йому прикро, що прем'єр як керівник уряду заявив позицію, яка відрізняється від зовнішньополітичного курсу України, незважаючи на заяви, що звучали до підписання Універсалу національної єдності і після формування уряду, про те, що зовнішньополітичний курс України залишається незмінним.

За словами Тарасюка, на Ризькому саміті НАТО восени не прозвучить сигнал про можливість приєднання України до Плану дій з придбання членства, як очікувалося. «Можливість втрачена щодо сигналу з Ризького саміту, це однозначно», - сказав міністр, передає «УНІАН».

При цьому сказав міністр, була надія, що прем'єр підтвердить відомий в Євросоюзі і НАТО курс України, але за таких обставин навряд чи на саміті ухвалюватимуться рішення на фоні розбіжностей, що виникли між зовнішньополітичним курсом, який є офіційним, і тим, який виразив прем'єр-міністр.

На думку Тарасюка, Президент скористається своїми повноваженнями в області зовнішньої політики.

Тарасюк нагадав, що за ст.106 Конституції України керівництво зовнішньополітичною діяльністю здійснює Президент України. «Якщо ми уважно прочитаємо Конституцію в розділі «Кабінет Міністрів України», ми не побачимо аналогічних повноважень в уряду і прем'єр-міністра», - сказав він.

При цьому Тарасюк також підкреслив, що Верховна Рада в Законі «Про основи національної безпеки» від 19 червня 2003 року більш ніж конституційною більшістю підтвердила курс на вступ до НАТО і ЄС. Він нагадав, що за даний закон у повному складі проголосувала Партія регіонів.

Як повідомляв ForUm, 14 вересня в Брюсселі після засідання комісії «Україна-НАТО» Прем'єр-міністр Янукович заявив, що Україна відкладає своє бажання приєднатися до НАТО.