
Більшість сучасних комп'ютерних ігор провокує міжнаціональну ворожнечу і нагнітає соціальну напругу, стверджують деякі експерти. У віртуальному світі, підкреслюють вони, популярні всі види екстремізму і антигромадської поведінки.
Вчені стверджують, що немає нічого поганого в тому, що доросла людина з нормальною психікою практикує відеоігри як спосіб релаксації. Але дітям агресивні комп'ютерні ігри, поза сумнівом, шкодять, оскільки виникає ілюзія вседозволеності і розмиваються етичні орієнтири.
Іграми, де можна розрядити емоції на представниках меншин, національних, сексуальних або релігійних, забиті всі ігрові інтернет-сторінки. Вбивство гомосексуаліста, підпал священика - найпопулярніші сюжети, передає «Newsru.com» з посиланням на газету "Новые Известия".
"Копцев, награвшись в такі ігри, пішов різати людей в синагогу, - заявив правозахисник Євгеній Прошечкін з Московського антифашистського центру. - Самі по собі ігри не так небезпечні, якби в суспільстві не було градуса ненависті, що зашкалює, ксенофобії і міжнаціональних суперечностей". На початку вересня громадськість Сполучених Штатів була приголомшена новиною, що з'явилася в Мережі. В грі будь-який охочий може стати командуючим фашистським підрозділом, який пригнічує єврейське повстання у Варшавському гетто.
Урядовий форум США у боротьбі з антисемітизмом вже випустив заяву, в якій вимагає знайти і покарати розробників і розповсюджувачів жахливої гри.
В Сполучених Штатах для оцінки ступеня екстремізму в комп'ютерних іграх існує спеціальний інститут - Рада з рейтингів ігрового програмного забезпечення. Її задача - класифікувати ігри за віковою шкалою. За порушення рейтингових правил слідують великі штрафи. Проте раду з рейтингів раз у раз звинувачують у зайвій ліберальності.
В Японії не так давно з'явилася гра, де головний герой - маніяк-насильник, що полює в підворіттях великого міста за школярками в клітчастих спідничках. Примітно, що ніякого обурення в Країні висхідного сонця вона не викликала.
Але якщо в Японії на "недитячі ігри" дивляться крізь пальці, а в США ніяк не можуть підшукати порушникам спокою статтю, то в Австралії є декілька вдалих прецедентів боротьби з віртуальним насильством. Цього літа забороні на Зеленому континенті піддалася гра за мотивами знаменитого фільму Тарантіно "Скажені пси", в якій гравець міг калічити захоплених заручників, щоб вимусити поліцію скласти зброю - зокрема, бити їх по голові пістолетом, припікати очі сигарами і відрізувати пальці.