Суспiльство

Росія не хоче вирішувати питання щодо Чорноморського флоту в суді

Росія не хоче вирішувати питання щодо Чорноморського флоту в суді

Всі питання, у тому числі і з інфраструктури, яку використовує Чорноморський флот Росії, повинні вирішуватися на міждержавному рівні, а не в судах.

Про це заявив в інтерв'ю журналістам у Криму голова Ради Федерації Федеральних зборів РФ Сергій Миронов, коментуючи рішення Севастопольського апеляційного господарського суду про вилучення з незаконного володіння Міноборони РФ 22 гідрографічних об'єктів.

На думку Миронова, такі питання не можна вирішувати в судах, як це робиться, коли присутні суперечки між господарюючими суб'єктами.

За його словами, «це може бути зовні юрисдикції суду, тому що такі питання завжди повинні вирішуватися державами». «Я думаю, що саме в цій площині потрібно вирішувати ці питання», - підкреслив Миронов.

Він нагадав, що питання знаходження Чорноморського флоту Росії і використовування відповідної інфраструктури зумовлені міждержавною угодою.

Спочатку Миронов відмовлявся коментувати це питання, посилаючись на те, що тільки що повернувся з Америки, і не знає, «що з маяками відбувається», але після коментарів Голови Верховної Ради України Олександра Мороза, він все-таки висловився з цього приводу, передає «УНІАН».

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз відзначив, що в угоді між Україною і Росією, зокрема, з питання ЧФ РФ є загальні формулювання, і тому, мабуть, є якісь «нюанси, які необхідно додатково узгоджувати».

Мороз підкреслив, що саме з цією метою створені міжурядові комісії. Він підкреслив, що там всі ці питання повинні бути вирішені.

Мороз виказав упевненість, що, у будь-якому випадку, «ніхто не претендуватиме на територію України, і можна говорити про оренду, можна говорити про інші умови».

Як повідомлялося, Апеляційний господарський суд Севастополя 11 вересня ухвалив вилучити з незаконного володіння Міністерством оборони Російської Федерації маяки «Тарханкутський», «Євпаторійський», «Солодунов» (біля міста Саки), «Ай-Тодорський», а всього - 22 навігаційно-гідрографічні об'єкти, які згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1252 від 17 серпня 1998 року належать Міністерству транспорту України.

Україна заявляла, що Чорноморський флот незаконно контролює маяки, проте Росія наполягає, що вони були передані їй на підставі угоди про оренду. Кабінет Міністрів України ще в 1998 році вирішив, що маяки належать Міністерству транспорту України.

Мінтрансзв’язку України заявило, що ще не одержувало офіційне повідомлення про судове рішення.

Тим часом всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство», яка активно добивалася повернення Києву маяків, розповсюдила заяву із закликом до правоохоронних органів України добитися виконання судових рішень.