Член фракції БЮТ Максим Луцький пояснює своє рішення про приєднання до парламентської коаліції радикальною позицією керівництва БЮТ. У заяві, поширеній народним депутатом, зокрема, наголошується: «Моє рішення про приєднання до парламентської коаліції в основному було викликано радикальною позицією лідерів БЮТ з приводу всіх рішень, що приймалися на державному рівні в післявиборчий період».
Луцький вважає, що «керівництво БЮТ не змогло знайти компромісне рішення під час розподілу посад у керівництві Верховної Ради». Також, за його словами, не були використані всі можливості представництва членів блоку в парламентських комітетах, і, як наслідок, БЮТ не отримав більшості в парламентських комітетах.
«У нас була можливість отримати ті комітети, які б давали реальні важелі впливу, проте на сьогодні у БЮТ таких важелів немає, і таким чином БЮТ втрачає можливості контролю за діяльністю влади», - упевнений парламентарій.
Депутат переконаний, що основне для політика - це дипломатія і уміння домовлятися, а радикалізм у більшості випадків приводить до нульового результату. «Натомість БЮТ постійно перебуває у стані війни і домовляється за допомогою гучномовців і акцій протесту», - відзначив Луцький. Депутат зізнався, що не поділяв позицію БЮТ в питанні про відмову брати участь у пленарних засіданнях під час минулої сесії парламенту. «В той час, коли парламент ухвалював важливі рішення, ми не могли бути відсутні в залі», - відзначив Луцький, додавши, що роль пасивного спостерігача в політиці його не влаштовує: «Я вважаю себе командним гравцем, а відчуття, що я відсиджуюся на лаві запасних, мене не влаштовує, особливо зараз, коли країні потрібні рішучі дії».
Луцький також звернув увагу на той факт, що вже перші рішення парламенту свідчать, що жодна законодавча ініціатива, яка вноситься з боку опозиції, не підтримується іншими фракціями: «Я розумію, що всі мої законодавчі ініціативи не будуть підтримані сесійною залою саме через радикальну позицію БЮТ». В той же час депутат упевнений у підтримці своїх законодавчих ініціатив з боку членів коаліції, а отже - у підтримці з боку уряду.
«Упевнений, що моє приєднання до коаліції дозволить мені реалізувати себе як законотворця, зокрема в тих сферах діяльності, в яких я працював до обрання народним депутатом - освіта і цивільна авіація. Серед членів коаліції є багато депутатів, разом з якими я зможу працювати над проблемами вказаних галузей», - підкреслив Луцький. «Як у людини, що розуміє проблеми сучасної цивільної авіації, і голови підкомітету з спеціальної освіті, у мене є чітке бачення розвитку і подальшого реформування системи освіти і цивільної авіації в Україні. Сподіваюся, що, співпрацюючи з коаліцією, я зможу втілити в життя свої ідеї і концепції, які дозволять якнайскоріше ввести Україну в європейський освітній простір.
«Я вдячний особисто Юлії Володимирівні Тимошенко. Вона насправді сильний політик і мудра людина. Політична програма БЮТ була і залишається близькою мені. Я боровся і відстоював кожний її пункт, як під час передвиборчої кампанії, так і після у Верховній Раді. Під час передвиборчої кампанії і роботі в парламенті у мене з'явилося багато друзів, вони знають мій характер, і я впевнений, що вони з часом зрозуміють причини мого рішення», - наголошується в заяві народного депутата.
Нагадаємо, сьогодні троє депутатів з фракції Блоку Юлії Тимошенко, у тому числі і Луцький, написали заяви про входження в антикризову коаліцію.