Суспiльство

Москаль незадоволений роботою кримських портів

Результати роботи кримських портів є мізерними і плачевними. До такого висновку прийшли учасники робочої наради, проведеної в Сімферополі постійним представником Президента України в Автономній Республіці Крим Геннадієм Москалем. Про це повідомила радник представництва Президента України в Криму Людмила Мохова.

Як стверджує Москаль, протягом останніх років спостерігається тенденція до зменшення об'єму транзиту і зменшення його частини в загальному вантажному обороті портів АРК, а відповідно і України. При цьому найбільші темпи спаду транзиту спостерігаються у Феодосійському порту, основну частину транзиту якого до 2004 року складала нафта російської компанії ЮКОС.

За словами постпреда, кримські порти непривабливі, тому що мають слабо розвинуту припортову інфраструктуру залізничного транспорту, а також через відсутність глибоководних причалів, що приводить до замерзання взимку. Також непривабливими українські порти робить досить висока вартість судозахода. Так, за інформацією Москаля, ціна судозахода для судів «Рапатах» - класу в порти Миколаєва складає 116 тисяч доларів, Одеси - 80 тисяч доларів, Севастополя - 72 тисячі доларів, в Констанці (Румунія) всього 61 тисячу доларів. «При цьому глибина причалів і норми завантаження в Констанці значно більші, ніж в українських портах. Додатково, фрахтувальник судна несе витрати на агентство, експедиції і ці ставки також не на користь портів України», - відзначає представник глави Української держави.

Як вважає Москаль, кримські порти, вимушені працювати в умовах ексклюзивного партнерства, можуть активно розвиватися тільки після їх приватизації. «Не слід боятися слово «приватизація». Комерційна діяльність портів повинна бути приватною, тоді як функції нагляду і організації безпеки мореплавання повинні залишатися за державними структурами», - відзначає постпред Президента. В Росії приватизація портів вже проведена і за результатами минулого року загальний об'єм портового перевалювання виріс там більш ніж на 10%, тоді як в Україні відбулося падіння об'ємів перевалювання, передає «УНІАН».

За інформацією Мохової, за результатами робочої наради Москаль звернувся в Міністерство транспорту і зв'язку України з пропозиціями щодо поліпшення продуктивності роботи морських портів Криму. «Москаль вважає, що через неефективну роботу портів бюджет республіки втрачає значні надходження, внаслідок чого в недалекому майбутньому порти можуть взагалі перестати працювати», - повідомляє радник представництва Президента України в Криму.