Архiв

Росспоживнагляд: In Vino Veritas?

Росспоживнагляд: In Vino Veritas?

Майже амністувавши українське сало, росіяни сказали «фе» українському алкоголю. Правда, це не торкається улюбленого напою нашого північного сусіда, хрест вирішили поставити виключно на вживанні вина. Слідом за молдавськими і грузинськими винами росіяни пронюхали щось і в нашій продукції. Правда, поки що Росспоживнагляд забракував тільки 13 з 45 зразків українських вин, що постачаються на територію Росії.

Про це заявив головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко. «З 45 зразків українського вина два не відповідали показникам безпеки людини, 11 не відповідали вимогам за органолептичними даними (смак, аромат, колір)», - сказав він. За словами глави Росспоживнагляду, "партії вин, що показали некондиційність продукції, заборонені до реалізації. До власників вказаної продукції застосовані адміністративні санкції".

До речі, оманне видіння поганої якості українських вин, що бродило Європою, виявилося тільки оманою. Перевіривши найвідоміші марки українських вин, що постачаються в Шенгенську зону, Державна німецька лабораторія DLR MOSEL (Dienstleistungszentrum Landlicher Raum Mosel) - одна з провідних харчових лабораторій Старого Світу, залишилася задоволеною якістю наших вин. Тестування почалося з популярних в Європі вин заводу «Коктебель» - одного з провідних кримських виробників.

Українські вина певних марок були піддані ретельній експертизі з більш ніж 80 пунктів відповідності. В результаті перевірки німецькі фахівці прийшли до висновку, що перевірені вина повністю відповідають стандартам якості країн ЄС, і їх поставки до Західної Європи будуть продовжені. Дослідження показало абсолютну натуральність походження напоїв і дотримання класичної технології, якої в країнах ЄС зобов'язаний дотримуватися будь-який виробник, який претендує, щоб його продукція називалася вином.

Як відзначили в Українському алкогольному альянсі, хто наступний претендент на європейський контроль якості - поки невідомо. Щоб дотримати суворої процедури тестування, німецькі експерти не попереджають виробників наперед, а вина купують у роздрібній мережі – причому як в ЄС, так і в країні походження напоїв.